Reakcia na: Peter55 #45924:
Sídlisko Západ má vyše 40 tisíc obyvateľov, čiže už len tam je potenciál (a tento spôsob dopravy je lepší ako Optima bus). Prestupovať z Furče, KVP sa dá pri Magistráte (tbusy), z Jazera detto (19), aj keď uznávam, že je to obchádzka, hlavne z Furče a Jazera. No obslúžiť celé mesto jednou linkou je nemožné. Linka k Optime by zo stanice mohla jazdiť presne tak, ako som to písal pri linke od Amfiku - tri spoje za hodinu, z toho každý tretí by bol R1.

jt
Čo tak spoj k amfiteátru napríklad každých 20 minút, pričom každý tretí spoj by bol R7? K Optime by teda jazdili pravidelne tri spoje za hodinu, z toho jeden by pokračoval tak, ako teraz do železiarní. 20 minút nie je nič extra, no Trieda SNP je obsluhovaná linkami 6 a 9.
Re #45914 TA: To by sme už chceli asi priveľa, no aj v tomto stave to logiku dáva a je to pre cestujúcich výhodnejšie.