Reakcia na: Peter55 #45924:
Sídlisko Západ má vyše 40 tisíc obyvateľov, čiže už len tam je potenciál (a tento spôsob dopravy je lepší ako Optima bus). Prestupovať z Furče, KVP sa dá pri Magistráte (tbusy), z Jazera detto (19), aj keď uznávam, že je to obchádzka, hlavne z Furče a Jazera. No obslúžiť celé mesto jednou linkou je nemožné. Linka k Optime by zo stanice mohla jazdiť presne tak, ako som to písal pri linke od Amfiku - tri spoje za hodinu, z toho každý tretí by bol R1.

jt
Re #45897 TA: Jediné vysvetlenie, ktoré ma napadá je to, že vo vozidle A a B sa čas riadi CP. Ak je jazdná doba na zastávke, kde cestujúci prestúpi 15 minút a vozidlo ju absolvuje za 20, zo 60 min. CL "ubudne" 15 minút. Pri čakaní na ďalší spoj sa CL riadi reálnym časom a po nastúpení do vozidla B (po opätovnom priložení karty) znova CP. Ak sa cestujúci vo vozidle B znova neidentifikuje, a to ostane stáť v dopravnej zápche, môže skončiť platnosť CL aj napriek tomu, že vozidlo nedošlo ani na ďalšiu zastávku. To zas ale neznamená, že revízorská čítačka nemôže zaznamenať CL kúpený v inom voze. Len by sa neriadila skutočne prejdenou trasou ale reálne uplynutým časom.