Reply on: jt #45909:
na každom spoji sa okrem kontroly platnosti lístka (ak je neplatný, zakúpi sa z EP) nahráva aj ochranný kód spoja, ktorým je potvrdzovaná pravosť lístka. Preto, hoc je časovo platný lístok, je vyhlásený ako neplatný. Po označení (resp. kontrole na čítačke) vo vozidle B je už aj revízorovi označený ako platný.Tieto tarifné pravidlá si určuje dopravca. Napr. v KE máte mesačníky platné aj bez označenia vo vozidle, kontorluje sa iba platnosť. V Trenčíne sa kontroluje aj označenie vo vozidle a ak mesačník nie je označený vo vozidle, je vyhlásený revízorovi ako neplatný (cestuješ na čierno). Systém sa dá nastaviť najrôznejšími spôsobmi. ?

jt
Re #45897 TA: Jediné vysvetlenie, ktoré ma napadá je to, že vo vozidle A a B sa čas riadi CP. Ak je jazdná doba na zastávke, kde cestujúci prestúpi 15 minút a vozidlo ju absolvuje za 20, zo 60 min. CL "ubudne" 15 minút. Pri čakaní na ďalší spoj sa CL riadi reálnym časom a po nastúpení do vozidla B (po opätovnom priložení karty) znova CP. Ak sa cestujúci vo vozidle B znova neidentifikuje, a to ostane stáť v dopravnej zápche, môže skončiť platnosť CL aj napriek tomu, že vozidlo nedošlo ani na ďalšiu zastávku. To zas ale neznamená, že revízorská čítačka nemôže zaznamenať CL kúpený v inom voze. Len by sa neriadila skutočne prejdenou trasou ale reálne uplynutým časom.