Reply on: Peter55 #45924:
Sídlisko Západ má vyše 40 tisíc obyvateľov, čiže už len tam je potenciál (a tento spôsob dopravy je lepší ako Optima bus). Prestupovať z Furče, KVP sa dá pri Magistráte (tbusy), z Jazera detto (19), aj keď uznávam, že je to obchádzka, hlavne z Furče a Jazera. No obslúžiť celé mesto jednou linkou je nemožné. Linka k Optime by zo stanice mohla jazdiť presne tak, ako som to písal pri linke od Amfiku - tri spoje za hodinu, z toho každý tretí by bol R1.

tbus
Re #45920 TA: (aj) vdaka tomu meskavaju 10tky z optimy v spicke aj 8 minut a z NO idu na tahanovce spolu s linkou 51 (resp. 10tka natrieskana a 51tka poloprazdna ju na presovskej predbehne)