Majkl: tiez som si to pomyslel. Ludia vravia, ze stare elektricky boli vacsie. Tiez neviem ako sa budu v zime stverat do kopca ked teraz mali problem sa pohnut na vlhkych kolajniciach - kolesa presmykovali do rychlosti cca 20 kmh.
Petik: tvoj navrh som si vytlacil nech mam viac casu si ho pozriet.
Su tam veci ktore by sa mohli teoreticky zaviest aj zajtra: cakajuce spoje (vsak nie su casove listky), prekladanie liniek do Nemiec, Senice a Salkovej/Molce
Tie kratke linky si spravil hlavne z liniek co casto koncia pri VUBke (33, 53). Podmienkou pre zavedenie liniek 64, 73 - 76 by bolo tarifne zvyhodnenie prestupu cez vikend a tiez prechody vozidiel medzi linkami tak aby jedno vozidlo nemalo viac ako 2 kratke linky. Do tohto systemu by sa musela zapojit aj linka 61.
Linka 100 by v sucasnosti mala problemy s trasou okolo Uhliska, po kupe SORu sa v pohode vmesti do 30 min (vecer a cez vikend). Este jeden detail, Viestova ako konecna by sa musela niecim nahradit nech ma vodic aspon jednu konecnu bez cestujucich.
Linka 62 nemoze nahradit trolejbusovu linku 1 na vacsine trasy - preferencia elektriny.
Este nieco na zaver. Prekladanie liniek 33, 53 a 56 neexistuje preto, ze treba vozit robotnikov na smenu v jednom case! To je taky problem odviest robotnikov, dat vodicom prestavku a zvysok dna jazdit ako sa na MHD patri ?!
Petik: tvoj navrh som si vytlacil nech mam viac casu si ho pozriet.
Su tam veci ktore by sa mohli teoreticky zaviest aj zajtra: cakajuce spoje (vsak nie su casove listky), prekladanie liniek do Nemiec, Senice a Salkovej/Molce
Tie kratke linky si spravil hlavne z liniek co casto koncia pri VUBke (33, 53). Podmienkou pre zavedenie liniek 64, 73 - 76 by bolo tarifne zvyhodnenie prestupu cez vikend a tiez prechody vozidiel medzi linkami tak aby jedno vozidlo nemalo viac ako 2 kratke linky. Do tohto systemu by sa musela zapojit aj linka 61.
Linka 100 by v sucasnosti mala problemy s trasou okolo Uhliska, po kupe SORu sa v pohode vmesti do 30 min (vecer a cez vikend). Este jeden detail, Viestova ako konecna by sa musela niecim nahradit nech ma vodic aspon jednu konecnu bez cestujucich.
Linka 62 nemoze nahradit trolejbusovu linku 1 na vacsine trasy - preferencia elektriny.
Este nieco na zaver. Prekladanie liniek 33, 53 a 56 neexistuje preto, ze treba vozit robotnikov na smenu v jednom case! To je taky problem odviest robotnikov, dat vodicom prestavku a zvysok dna jazdit ako sa na MHD patri ?!
Kami
zastavkove CP: boli kratke obdobia ked sa oddelil vikend a tyzden - tykalo sa to vacsich liniek a pri 34 zas oddelili prazdniny a skol. rok. Ale - bolo to na samostatnom papieri. Naopak, bystricania maju problem s oddelenym CP, na Okruznej nejaka dobra dusa vylepila CP z imhd a pre istotu tam niekto pripisal co je X, C, A, W. Len ako perlicku uvadzam, ze pri lepeni CP linky 24 od 1.10. tam vylepovaci nechali CP z imhd oboch liniek - 24 aj 53.
18 min interval - pred prazdninami tam bol interval 17 min co zabezpecovali 4 vozy, dve smeny solo, dve smeny klbove. Teoreticky sa to dalo skratit na 15 min ale ... Od 1.7. jazdia pri 18 min intervale 3 vozy, vzdy solo.
Pred tym to bolo 17 min jazda, 6 min oddych, 17 min jazda, 11 min oddych. Teraz sa predlzili prestavky a perfektne to vychadza na bezpecnostnu prestavku (12 + 18 min = 30 min BP). Dieru rano a vecer vyplna zalozak.
20 min interval by znamenal o 2+2 min dlhsiu prestavku a teda nizsi vykon pre vodica.
Toto nie je ospravedlnenie intervalu, len vysvetlenie preco. 30 min BP je zaroven prestavka na obed, pripadna druha BP sa vacsinou rozklada.
Rad si pozriem aj ine postrehy, ja sa naopak chystam do Presova, tak budem porovnavat.
PS: teraz sedim v Ruzomberku a tu maju CP lepene na 1 papier 3 CP, system je uplne SADkarsky, kazdy spoj ma inu poznamku.