Reakcia na: Papyr #2419:
V BB sú hlásenia realizované prostredníctvom elektronického informačného systému, teda cez zvukové záznamy. Klasické hlásenia sa používajú len vo výnimočných situáciách (pri poruche alebo mimoriadnych vlakoch napr. pri návšteve pápeža). Takže ak nahrávka obsahuje nezmysel, tento bude ďalej prehrávaný, čo záleží od príslušného zamestnanca.
Dnes uz sa hlasi skoro vsade Os, len dakde to este tety hlasatelky nepochopili
Vladimír
Re #2422 Majkl: Možno to robí problém Čechom? Ale myslím, že Maďar má rovnaký guláš zo spešného či zrýchleného vlaku. A z jazykového hľadiska sa mi zmena celkom pozdávala.