Este sa vratim k zelezniciam.
Myslim ze ZSSK maju uplne blbu strategiu. Lokalky su stratove, ale oni lokalne vlaky prevadzkuju na "hlavnych" tratiach. Preco vlak z Brezna do BB musi stat na x staniciach a potom ide hodinu, a cestuju s tym len ludia na kratke vzdialenosti.
Do Lucatina a podobne uplne staci vlak 4x denne. Ostatne vlaky nech su zrychlene a nech konkuruju autobusom. Uplne idealne by bolo, keby isiel vlak zo Zvolena priamo az do Brezna-Halny, aby mal v BB aj BR zastavky na viacerych (dobrych) miestach.
Minule som listoval v CP a bol som sokovany, ked som videl trat z Novych Zamkov do Bratislavy. Ved tam nechodia skoro ziadne osobne vlaky! Na podobnej trati (aspon si myslim ze je podobna) Praha-Benesov chodia vlaky kazdych 60min a v spicke je tam vsunuty vlak, takze kazdych 30min.
Myslim ze ZSSK maju uplne blbu strategiu. Lokalky su stratove, ale oni lokalne vlaky prevadzkuju na "hlavnych" tratiach. Preco vlak z Brezna do BB musi stat na x staniciach a potom ide hodinu, a cestuju s tym len ludia na kratke vzdialenosti.
Do Lucatina a podobne uplne staci vlak 4x denne. Ostatne vlaky nech su zrychlene a nech konkuruju autobusom. Uplne idealne by bolo, keby isiel vlak zo Zvolena priamo az do Brezna-Halny, aby mal v BB aj BR zastavky na viacerych (dobrych) miestach.
Minule som listoval v CP a bol som sokovany, ked som videl trat z Novych Zamkov do Bratislavy. Ved tam nechodia skoro ziadne osobne vlaky! Na podobnej trati (aspon si myslim ze je podobna) Praha-Benesov chodia vlaky kazdych 60min a v spicke je tam vsunuty vlak, takze kazdych 30min.
Kami
Zoficialnieva sa to, co sme cakali. CSAD Ostrava nema peniaze a po zruseni bude nova sutaz. Pri SAD BA, TN a LC je nova sutaz ista. Zilina uz finisuje.
Teraz je vhodna chvila na rokovanie o ucasti mesta v MHD. S akciovkou BBDS sa mesto asi lepsie dohodne a tiez je iny pomer majetku MHD BB a byvaleho zavodu MHD (v roku 1996 mal byt vklad mesta 46 mil z 268).