Diskusné fórum › Dispečerské fórum

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Ludia na com dnes jazdi EGO 7941+7942 a SME 7729 ? Vypada ze bude dobry cas na slahanie.
No na SNP bola asi pokazena vyhybka, lebo okolo 11.15 tam bola "vykolajena" ex-Ceska poistovna Slovensko (7737-7738 ???). Isla od dvoch levov. Predny podvozok isiel smerom na Karlovku, a zadny uz odbacal doprava na SNP, zadny vozen nebol este ani na vyhybke. Oba podvozky boli na kolajach, ale kazdy na inej. Viac neviem, ponahlal som sa do roboty.
takze:
dnes som videl akusi 14 Tr (tusmi 6282), ktora mala tie nove lahkre "palice". Tie ako na vsetkych 15 Tr a 15 TrM -kach. Boli pekne zlte, leb este su ciste....
Dnes mam super naladu len som vysiel z brany a hned predomnou presiel TAM BUS - 4401(Esso Ultron) konecne ho dali do poriadku dnej jazdil na 93/2 bol som si to vsetko omrkat:

Motor nadherny zvuk ako novy,
sedadla take trochu zastarale ved maju 10 rokov tak sa necudujem,
ale ta kabina sofera nieco hrozne :
kontrolka na smerovky ma tam namiesto zelenych sipiek zltu kontrolku cievky haha smiesne to vyzera
a tlacitka na otvaranie dvery su s Ikarusov tie klasicke ako aj na novych Ikarusoch
mal osvetleny len tachometer a tlakomery, lekarnicka uplne vybrakovana
predne okna pekne zaprasene.

Ale hlavne ze JAZDI aspon nieco daju do kopi v tej garazi.

:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
jano> dnes na 34 o 10:30 na patronke smer dubravka isla 2011, chvilu predtym isiel 2929 do dubravky prazdny, takze asi potom tu 2011 nahradil...
color> mas v tom chaos, lebo 7943+4 dnes behala na linke 5...druhykrat si to over a nepis blbosti 🙂
No jasne, preco by som nieco nezabudol napisat> 7943-44 dnes isla nejak zvlastne. Bola na 7 a videl som ju, ako ide hore Americkym namestim. Zeby pokazena vyhybka na SNPcku?
Turbo> A vies, ze som si myslel, ze je to tvoja fotka? Ano, hovoril ze ju niekto dal na vypravnu
Andy> Dufam, ze to nebudu Andyfotky :-)) Ale nie... A tu 6633 som videl ako ide do Hrobonky na Prazskej, ja som vtedy sedel v tej 3606. Sax, ale je to dost dobry voz... Strasne pekny je. A cisty.
Dnes bola 7111 na linke 13 - Sluzobna jazda a ked sa vracala, tak tahala 7706 (mala zlozeny zberac, ale nakloneny na jednu stranu) z linky 2.
COLOR: Ved ja som tu 3606 na 41 tiez fotil ... Som bol pri hrobonke a fotil som vsetko co tade slo (digitalne)..
COLOR: A odfotil som 6633 na 331 ked isiel zz horobonky.,
COLOR: Ved ja som tu 3606 na 41 tiez fotil ... Som bol pri hrobonke a fotil som vsetko co tade slo (digitalne)..
#798 d3k0: Ja stebou suhlasim aj NOCNE SPOJE maju meskanie ved kolko krat sa stalo ze linka č.506 vzdy byva na zastavke BZOVICKA smerom na JASOVSKU o 0:18 a niekedy dojde o 0:27 a ide iba na otocku ani nestoji na konecnej lebo o 0:30 ma odchod s JASOVSKEJ naspät na Hl.STANICU. A na silvestra meskali 14 minut mali ist zo stanice o 1:05 a isli az o 1:19 takze POZOR na to . 🙂

Keby nejazdil SLUZOBNY VOZ č.404 o 0:40 na BZOVICKU tak moj oco a este vzdy dalsi 4 sofery by dosli domov az o 1:30 lebo nocaky niekedy odchadzaju skorej aj zo stanice spustia signal ale ked na nastupisti stoji ten voz prvy tak SLUZOBNY VOZ z JURAKU ho nestihne.
COLOR:
3606: Ta fotka je asi pri OD SLimak este so starym cielom: Sakfo, ze? To som fotil ja a tu fotku som mu odniesol na vypravnu, vsak ked ju chce, tak preco nie? Deko ma apdejtov az az, tak ta fotky bude v galerii neveim kedy.
... a 7055 bola vcera ZV na linke 3
6633 dnes ZV na 331 (ZV linka)
3606 na 41 a sofer hovori, ze ho stale fotia 🙂 Inak ma tam peknu fotku este pred precislovanim, t.j. 3010
NIKTO: Ze nocaky nemeskaju? To asi nimi potom nejazdis. Skus napriklad prestupit z 5 minut meskajucej 515 na 516 o stvrt na styri rano. Nepodari sa ti to, 516 ti zdrhne rovno pred nosom.
Bon-Cu : Tak tomu ver ked rano stojis na Patronke o 6:24 tak tam vzdy najprv dojde TAM BUS linka č.21 a potom asi dve minuty po nej dojde dalsia 21 ale novy Ikarus 435.18F. To ma dost sklame lebo ja tam mrznem cakam na 34 a dojde dalsia 21 to ma vie ....
To je uz bezne ze chodia za sebou dve 21tky, abo 3 78ky???
A neviem co sa stalo lebo vcera vecer mala ist na zastavke "SARATOVSKA" o 20:30 linka č.12 a vynechala tak som musel prebehnut na druhu stranu cesty a ist na linku č. 83 a ked som snej vystupil pri Krizi tak odrazu dobehli linky č. 12,1,5 nieco sa asi muselo stat na trati niekde dole v Karlovke.
Dnes na linke č 95: 4831,4824
na linke č 93: 4408,4943 tento "TOTALSROT" stale jazdi na 93.
na linke č 90: 4507

V poslednej dobe na linke č. 93 jazdia všetky stare Ikarusy 280 čo su pomali pred vyradenim jednym z nich je aj 4907 to je asi najstarsi pojazdny Ikarus 280 z petrzalskej garaze ale ten Bus ma asi motor z BMW ved turuje jak blazon pomali mu na moste aj plechy opadavaju .
Vopred sa ospravdlnujem za dlhy prispevok, ale kedze este nemam doma v PC nainstalovany internet zhrniem cely tyzden naraz. Predpokladam, ze po skuskovom si to dam do poriadku a budem sa hlasit pravidelnejsie.Najprv mala oprava z minuleho mojho prispevku z 19. 1.:
napisal som, ze v piatok 18. 1. vypadol 2514, to je sice pravda, ale neviem co ho nahradilo, lebo spominany 4842 nahradil vozidlo 2515 na linke 83/3

nedela - 20. 1.
- 2812 docasne vypadol na linke 83/2 okolo 10. h., nahradil ho zalozak 1101, neskor sa vratil
- 2821 docasne vypadol na linke 83/4 okolo 10. h., nahradil ho zalozak 2301, neskor sa vratil
- 2822 vypadol na linke 83/8 okolo 18. h., neskor ho nahradil 2310
- 2827 docasne vypadol na linke 83/5 okolo 20. h., nahradil ho nejaky zalozak Ik. 435 ( videl som ho iba z dialky, nemal reklamu na zadnom okne ), neskor sa vratil

pondelok - 21. 1.
Vsetky prostriedky MHD ( 406 autobusov, 106 elektriciek a 96 trolejbusov ) boli vypravene podla planu. Dopoludnia sa vyskytlo aj niekolko mensich poruch. ( V )
- o 6:37 h. doslo na Gagarinovej ulici k dopravnej nehode medzi autobusom linky 96 a chodkynou, ktora na nasledky nehody zomrela. ( V )
- 2308 vypadol docasne na linke 83/2 okolo 11. h., nahradil ho nejaky zalozak Ik. 283 ( pravdepodobne 2513 alebo 2511 ), neskor sa vratil

utorok 22. 1.
Vsetky prostriedky MHD boli vypravene podla planu. Dopoludnia sa vyskytlo niekolko mensich poruch, ktore vsak neohrozili chod MHD. ( V )
- pred 10. h. nepremavali elektricky liniek 1, 2, 3 a 8 na Predstanicnom nam., pravdepodobne pre poruchu elektricky priamo v krizovatke s Prazskou - zdrzanie nebolo dlhe. ( RE )

- 2311 po prve - docasne vypadol na linke 83/8 o 10:45 h., 1 kolo vynechal, potom sa vratil
- 2908 po rannej spicke na linke 83/10 bol popoludni nahradeny vozidlom 2515
- 2821 po rannej spicke na linke 83/11 bol popoludni nahradeny vozidlom 2304
- 2830 vypadol o 15:30 h. na linke 34/3, neskor ho nahradil 2806
- 7749 - 50 vypadol na linke 1/9 okolo 15:40 h., nahradil ho zalozak 7719 az do konca sluzby ( do 18. h. )
- 7745 - 46 vypadol na linke 12/4 o 16:18 h., nahradil ho zalozak 7828 a o 18:15 h. vozen 7749 - 50
- 2918 vypadol na linke 34/1 okolo 18:30 h., neskor ho nahradil zalozak 2011 a napokon 2308
- 2311 po druhe - vypadol na linke 83/8 okolo 19. h., neskor ho nahradil 2814
- Ik. 415 bol odtiahnuty do vozovne okolo 21:30 h. z Devinskej Novej Vsi ( mozno islo o 1013, ale neviem, lebo na druhy den uz premaval, iba som si vsimol, ze nad prednymi dverami nebolo cislo ), ak islo o 1013 tak potom nedokoncil posledne kolo na 22/1

streda - 23. 1.
Vsetky prostriedky MHD boli vypravene podla planu, dopoludnia sa vyskytlo 10 poruch, ktore boli priebezne odstranovane. ( V )
- okolo 7:15 doslo k dopravnej nehode medzi trolejbusom a osobnym autom na Kolibe. ( RE )
- okolo 18. h. nepremavali elektricky liniek 1, 4, 5, 9 a 12 na Karloveskej pre dopravnu nehodu osobneho auta, ktore skoncilo na kolajniciach tak nestastne, ze ho museli vytahovat hasici. ( V )

- 7821 - 22 vypadol na linke 1/8 okolo 13:30 h., okolo 14. h. prisiel prazdny do Dubravky a hned za nim isiel plny zalozak 7828; okolo 14:30 h. odisiel prazdny do vozovne, neskor ho nahradil 7799 - 7800
- 2814 docasne vypadol na linke 83/7 okolo 13. h., neskor sa vratil
- 2939 po rannej spicke na linke 83/14 bol nahradeny vozidlom 2301
- 2514 po rannej spicke na linke 83/11 bol popoludni nahradeny vozidlom 2821
- 7737 - 38 vypadol po 14. h. na linke 1/2, nahradil ho zalozny vozen 7720 a napokon 7779 - 80
- 7793 - 94 vypadol docasne na linke 12/3 o 15:38 h., nahradil ho neskor zalozny vozen 7715, neskor sa vratil
- 2304 vypadol docasne na linek 34/7 pred 17. h., neskor sa vratil
- 7755 - 56 vypadol na linke 12/6 pred 19:30 h., neskor ho nahradil zalozny vozen 7720 a napokon 7815 - 16, ktory predtym ukoncil sluzbu na linke 1/4
- 7799 - 7800 po 19:30 h. prisiel do Dubravky na prazdno ( neviem preco ), potom pokracoval na linke 1/8

stvrtok - 24. 1.
Vsetky autobusy a elektricky boli vypravene podla planu, problemy boli len s vypravou 8 trolejbusov, u ktorych sa zistil v noci zly izolacny stav a tak sa to muselo dat do poriadku. ( V )
Co to znamena izolacny stav?

- 1014 po rannej spicke na linke 27/3 prisiel popoludni z vozovne o dve kóla neskor
- 1010 odisiel do vozovne o 13:50 h. z linky 22/2 a az do konca sluzby ( cca 20:30 h. ) nebol nicim nahradeny
- 2908 po rannej spicke na linke 34/10 prisiel z vozovne o pol kola neskor a zacal pred 15. h. z Dubravky
- 1068 po prve - docasne vypadol na linke 20/5 okolo 15. h, jedno kolo vynechal, potom sa vratil
- 1068 po druhe - vypadol pred 17. h. pre poruchu ( isiel som s nim do DNV a na kazdej zastavke pridaval plyn na plne obratky a mam taky pocit, ze ani raz nedokazal nahodit trojku na prevodovku a tak to odkrutil len na jednotke a dvojke ), az do konca sluzby ho nic nenahradilo ( 18:15 h. )
- 7805 - 06 vypadol okolo 16:15 h. na linke 1/2, neskor ho nahradil zalozny vozen 7828 a napokon 7773 - 74

piatok - 25. 1.
- 2945 po rannej spicke na linke 83/14 bpl popoludni nahradeny vozidlom 2937, ktory mal ist aj povodne
- okolo 19:30 h. za zastavkou Racianske myto smer Hlavna stanica mala poruchu nejaka Karosa na linke 82
- 2822 vypadol na linke 83/7 pred 23. h., na posledny spoj do Dubravky potom isiel zalozak 4098

sobota - 26. 1.
- 4842 po 10. h. na linke 83/4 ako zalozak, neskor isiel 2938, povodne mal ist 2945

Color: tu kacicku na 5 si 24. 1. videl o kolkej? Lebo popoludni som na 5 nic take nevidel. Diky

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu
Dátum a čas príspevkov

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.