Dnes na linke 35 plesniva 3024 (dalsi voz na 35ke bol 3508), na 29 nejaky Ik. 415 (30??). Tusim vcera som videl na 37 opat nejaky Ik. 412, ale neviem, ci 1701 alebo 2.
Ad CP: Chapem, ze spravit dobry cestovny poriadok je tazsie, ako sa na prvy pohlad zda, ale myslim, ze aspon tie prestupy by sa dali napravit; velmi casto sa totiz stava, ze na velkom prestupnom uzle (Patronka+Pod suchym mlynom, Trnavske) potrebujem na prestup n minut, pricom pauza je n-2. (To sa tyka napriklad prestupu na 212 alebo 204, ktore tam maju druhu zastavku.) A takych je viac. Myslim, ze to vadi viac ako fakt, ze musim cakat 20 minut, kym mi pojde prvy bus - proste sa prisposobim a pojdem o 3 minuty skor, aby mi urcite nezdrhol; to sa pri prestupoch neda.
Ad CP: Chapem, ze spravit dobry cestovny poriadok je tazsie, ako sa na prvy pohlad zda, ale myslim, ze aspon tie prestupy by sa dali napravit; velmi casto sa totiz stava, ze na velkom prestupnom uzle (Patronka+Pod suchym mlynom, Trnavske) potrebujem na prestup n minut, pricom pauza je n-2. (To sa tyka napriklad prestupu na 212 alebo 204, ktore tam maju druhu zastavku.) A takych je viac. Myslim, ze to vadi viac ako fakt, ze musim cakat 20 minut, kym mi pojde prvy bus - proste sa prisposobim a pojdem o 3 minuty skor, aby mi urcite nezdrhol; to sa pri prestupoch neda.
.
Andrej (Anndy008)
no suhlasim, ze to nejde urobit na vsetkych.
Ale napr. aby linky, ktore maju velku cast cesty spolocnu, chodili za sebou (83 a 43, alebo 83 a 84) je blbost.
A ludsky je to nezvladnutelne, preto tu mame pocitace ze? Si myslim, ze existuju zlozitejsie problemy, ktore boli pocitacmi riesene, ci vyriesene.
Normalne by bolo, ze by sa stanovil co najvacsi pocet prestupnych uzlov (od najvacsich po najmensie) a nechalo by sa to optimalizovat na ne.
To myslim realne je - len by sa muselo chciet. A DPB by mal pochopit, ze je tu pre nas a nie opacne.