My nevyriešime nič, sú kompetentný a lepšie platený ľudia, ktorý nevyužívajú MHD ale snažia sa robiť naoko niečo - informácie aby ľudí prilákali do mhd no skôr z mhd naspäť do áut
Nestratili len by museli prestupit. Mimochodom cestujem 67 pomerne casto z Vinohradnickej do Ruzinova a minimum ludi ide celu trasu 90perc. ludi zo spominanych zastavok vystupuje na Hronskej a Dudvazskej. Aky ma zmysel docasne predlzovat 78 a potom predlzit 67 tak nech sa rovono predlzi 67. O co jednoduchsie je predlzit 78 oproti 67? Ja som navrhol to predlzenie 78 lebo ma atraktivnejsi interval ako 67. Hlavne teraz cez weekendy ked 67 osekali na dva spoje za hodinu.
V takom prípade by ale zase Nákupná, Korytnická a Bodrocká stratili spojenie z Ružinovom, čo by nebolo veľmi dobré. 79 by som osobne nechal len pre obsluhu Lieskovca a nerobil z nej v PB nosnú linku (67 je pre určitú časť PB nosná). To predĺženie 78 na Podunajskú bránu malo byť len dočasné riešenie, kým sa nepodarí predĺžiť 67 z Vinohradníckej na Podunajskú bránu, potom by sa 78 mohla opäť skrátiť a preto by som radšej 67 nerušil.
Tak potom by nebolo zle tu 78 predlzit na Pod. branu cez Vinohradnicku a 79 nech obsluzi Nakupnu , Korytnicku a Bpdrocku moze koncit opat na Cilizskej a nebude stat v ziadnej zapche. A 67 sa moze zrusit a 79 moze chodit castejsie ked sa tam prida jeden voz.
Aký sú tam bezdomovci? Mea Culpa už dávno nefunguje a je to Hradská a není sú bezdomovci s Petržalky , je tam ubytovňa a pracujúci ľudia a je to oblasť Hradská sú tam aj rodinné domy normálny ľudia potom nech nestojí 78 ani pred Pentagonom zastávka Stavbárska
pokial to je zastavka ktora sa (asi volakedy) volala Vahostav, tak je to presne pre to co pise ptyca v #171994 - staci ze bezdaci znepouzitelnia jednu z liniek ktora tade premava....
Dobrý návrh, predĺžiť linku 78 ale ma to aj háčik. Ulice Vinohradnícka - Devätinová a Nákupná - Korytnická - Bodrocká, zostanú bez obsluhy. Pešia dostupnosť na MiÚ P. Biskupice od Ligurčeková je 18min, podľa toho aké tempo kto má. Nie je problém ísť peši, problém je, keď je škaredé, sychravé počasie. To už nie je komfortné a pre ženy dosť aj nepríjemne!
Ja myslim ze povodne to bolo zavedene koli bezdomovcom, ktori tam maju noclaharen aby, neboli rozlezeni vo vsetkych linkach ktore tadial idu. Nieco ako sa teraz riesi na 61 zavedenim 163.
Je neuveriteľné a až absurdné že 78 nestojí vôbec na zastávke Pod Gaštanmi,neviem prečo je problém aspoň na znamenie tam zastať keď už ide Autobus okolo , neviem či to je naschvál určitým ľuďom znepríjemňovať dopravu alebo sa len pozabudlo?
V takom prípade by sa ale skomplikovalo spojenie Hronskej, Dudvážskej a Čiližskej s Ružinovom a tiež by úplne zaniklo spojenie ŽST PB a priľahlej oblasti s Vrakuňou a Dolnými honmi (to by sa dalo riešiť znovu predĺžením 79). Ja si skôr viem predstaviť predĺžiť 78 v súčasnej trase cez MiÚ PB a Šamorínskej na Podunajskú bránu.
Niekde v diskusii som spomínal zlúčenie L67 a L78 = L78 a potiahnutá až na Vinohradnícku, tam to klbák otočí. Všetky spoje Vinohradnícka --> Astronomická/Nové SND, no dostalo to dislike, nesúhlasia
Inak keby 78 od Toryskej presmerovali na trasu 67 a potiahli z Vinohradnickej na ZST P.Biskupice mohli linku 67 zrusit. Zastavky Hronska, Dudvazska a Cilizska su vyborne dostupne z Toryskej husto jazdiacimi trolejbusmi a ostatne by boli obsluhovane 78.
Čo sa týka prejazdov medzi 67 a 78 je to takto:
pracovné dni 67+78/1-11
víkendy 67+78/1-5
Inak ak niekto vie, aký je vlastne význam zavedenia prejazdov medzi 67 a 78?
No pozeral som ale mne sa zdá, že budú dva alebo tri, nevadí, L78 v zápche od Astronomickej do PB
Zmeniť zobrazenie
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.
LUKY 87
pracovné dni 67+78/1-11
víkendy 67+78/1-5
Inak ak niekto vie, aký je vlastne význam zavedenia prejazdov medzi 67 a 78?