Kvôli teplu tradične dochádza k poruchám zabezpečovacieho zariadenia na žel. tratiach v okolí Bratislavy, ochádza k meškaniam na S20+S50 do 60 min, a kvôli výluke aj na S60/65 (do 20 min). Kvôli meškaniam je Hlavná stanica občas preplnená, takže meškajú aj R a EC či S70 (do 25 min.)
Ako píšem, je to podmienené spoluprácou viacerých subjektov. Keby nemalo prísť k žiadnej zmene, tak to bude spieť do záhuby. Veď za minulého vedenia počet funkčných historických vozidiel klesol.
Súhlasím, táto prax ale nastala súhrou javov, s ktorými sa dá pracovať, to bude výzva pre nové vedenie. Obávam sa však, že proti spriazneným firmám nikto nepôjde a zostane to naďalej v súčasnom režime. Staré vozy nie sú v dobrom stave, ale lepšie znášajú zlú údržbu. Ak sa nič iné v tomto volebnom období nezmení, tak dúfam, že aspoň historické vozidlá sa spravia. Ľudia aj prostriedky by boli, ale bez jasne stanovených pravidiel a vzájomného rešpektu medzi neziskovkami, odbornou a laickou verejnosťou, to nepôjde. Zatiaľ je to len o tom, kto bude mať väčšie zásluhy a kto bude mať v Krasňanoch po smrti väčšiu sochu. Keby toto súperenie prinášalo ovocie v podobe sponzorov, tak nepoviem nič. Toto súperenie však prináša iba "nepriazne osudu".
Zmeniť zobrazenie
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.
Peter6607