Reakcia na: Ámos #98288:
mna len dojima ten nazov ze "SAMO"sprava... pre mna je mesto, MC, VUC, stat... vsetko len STATNA sprava, len inej urovne... SAMO-SPRAVA je podla mna oxymoron, spojenie dvoch slov ktore sa priamo vylucuju ? samo sa spravovat nic nemoze - to uz nie je sprava.., samosprava je mozno u mna doma, vsetko ostatne je nanutena sprava statu, len inej urovne (to ze su tam regionalne volby nic nemeni na to ze je to statna, resp. uradna sprava, nie SAMO, sam sa spravujem ja seba, ale mesto, ani MC, ani VUC sa same spravovat nevedia a ja sa teda za ich sucast a spravcu nepovazujem...)
jj viem ze statut nie je zakon, iba sa udeluje na zaklade zakona... diki za opravenie
Ike
miestnu (Obec)
a
regionalnu (VUC)
suhlas? ok ideme dalej
(1) Orgánmi obce sú
* obecné zastupiteľstvo,
* starosta obce.
a teraz sleduj... v BA mas len obecne zastupitelstvo? len starostu/primatora?
nie... mas mestske zastupitelstvo a primatora (1. stupen - tak ako ostatne obce sr)
ale v statu mesta BA (aj KE) je navyse tento dodatok
(2) Územie hlavného mesta je za účelom výkonu samosprávy rozdelené na mestské časti. Mestskými časťami hlavného mesta sú: (zoznam)
a k tomu
Čl. 9
(1) Orgánmi mestskej časti sú:
a) miestne zastupiteľstvo,
b) starosta.
cize mas aj miestne zastupitelstvo a starostu (2.stupen)
=======================
a teraz zaver...
1x starosta MC + 1x primator = 2
1x mestske zastupitelstvo + 1x miestne zastupitelstvo = 2