Reakcia na: wizard112 #88971:
"Výstavba NS MHD by mala začať v Janíkovom dvore, na juhu mestskej časti Petržalka, v smere na sever. Počas výstavby sa ukáže či je potrebný variant výstavby dočasnej električkovej trate zo Šafárikovho námestia do Petržalky,"
aby sme potom nedopadli ako Poliaci - stavali diaľnicu z obidvoch strán a keď sa mali stretnúť, bola medzi nimi vzdialenosť 5 km ?
"Trolejbusy by mohli podľa ZDS premávať napríklad z ulice Mlynské nivy cez most Apollo k Technopolu, potom po Panónskej ulici a Novom moste na Hodžovo námestie v centre Bratislavy."
Ak sa dobre pamätám, to, aby cez Apollo išli Tbusy do Petržalky, to už niekde bolo navrhované, ale magorstrát to nedal medzi priority či neodhlasoval vybudovanie alebo niečo podobné...
Ale ťahať Tbusy od Technopolu po Panónskej sa mi zdá dosť divný nápad...
Aj keď Dunčo by sa potešil ?

bwd
Čo už len v dnešnej dobe znamená úspora troch korún...? Ja tie lístky kupujem (a zháňam) preto, lebo mám na jednom papieriku štyri jazdy a nepotrebujem štyri papieriky. Keď si kúpim celý list z predajného bloku - päť lístkov, mám ich na dvadsať jázd. Namiesto dvadsiatich jednotlivých lístkov. Problém je v ich zháňaní, pretože v stánkoch ich väčšinou nikde nemajú a ja sa ani nečudujem. Dopravný podnik ich distribuuje v blokoch po sto listoch, teda 500 lístkov naraz, čo predstavuje pre stánkára nemalú sumu 33.000,- Sk. Keby ich dodávali v menšom balení, stánkári by ich objednávali. Takto ich kvôli vysokej zablokovanej sume neobjednávajú a jediná istota je v predajniach DPB.
Vo Viedni je to lepšie (samozrejme imho) tam sú osemnásobné - osem dňové lístky, kde jeden štráfik stojí toľko, koľko DVA jednotlivé lístky a platí nie 1,5 hodiny, ako jednotlivý lístok, ale po znehodnotení platí až do 01:00 nasledujúceho dňa, teda prakticky ako 25-hodinový lístok.