Reakcia na: AAA #86639:
ok, ok, potom aj prevádzka stojí viac keď je to staré. Lenže asi obaja máme rovnaké obavy, či sa dačo kúpi nové ako náhrada za 14Tr. Okrem toho DPB vysí ešte stále Dlhým dielom ďaľšie 25Tr. Aspoň tri keby sa kúpili tak by sa to na Dlháčoch zlepšilo, predsa už ako tu padli argumenty,že typ je vysúťažený tak by nebolo treba žiadne nové skúšky len nakúpiť 3ks 25Tr. Len to by musel zvíťaziť zdravý rozum. Rovnako ako pri Solarisoch. Mne by vôbec nevadilo keby tu neboli, skôr by som doprial ľuďom na Dlháčoch a na L212 aby sa mohli konečne dôstojne odviezť. L212 preto lebo ide na Kramáre a k Vojenskej nemocnici.Ešte by som chcel vedieť koľko by stálo vybudovanie druhej trolejovej stopy na Patrónke?
KT8
L204 - Fakultná nemocnica akad.L. Dérera, Detská fakultná nemocnica
L205 - Nemocnica Ministerstva vnútra
L206 - Kramáre - Národný ústav srdcových a cievnych chorôb
L209 - Kramáre - Národný onkologický ústav
Takze asi tolko, zvacsa tu ludia "odporucaju" linky, ktoré sami pouzivaju, ale je potrebne sa na vec pozerat objektivne.
Druha vec je otazka nasadzovania nizkopodlaznych vozidiel výhradne na niektore linky ked ich je tolko pramalo...
Podla mna by mali byt predovsetkym nove Solarisy nasadzovane na viacero liniek, ktore jazdia v oblastiach nemocnic, zdravotnych stredisk a podobne. A kedze je ich tak malo, mali by byt dane linky ako je to aj inde nasadzovane na tzv. garantovane spoje a nie, ze vsetky nove busy jazdia na "vyvolenych" linkach...
Ved to je dost zle poriesene, napriklad v Brne nemaju elektricky nizkopodlazne pouzite na par linkach ale n viacerych tak, ze na danej linke nejazdia vylucne nizkopodlazne eliny ale su urcite spoje zagarantovane.