Reakcia na: Jezo #85173:
Sky Europe nejsou národní aerolinie, ale low costové aerolinky.
O Sky Europe se nedá tvrdit, že jsou slovenské. Sky Europe totiž operují v rámci Maďarska, Polska i ČR jako domovské aerolinie těchto zemí.
Letadla Sky Europe jsou po dobu splácení v majetku leasingových společností.
Ani tato věta neodpovídá pravdě:
"Takze na rozdiel od CSA idu zdvojnasobit svoj letecky park"
ČSA svůj letový park obnovují pravidelně od dob vyřazování Tuček a Iljušinů. Ještě před osmi lety neměly ani 30 letadel.
Jen na okraj, v letectví se pohybuju. Pravda je ta, že to nemá absolutně nic společného s rozdělením ČSFR.
bwd
Bratislava 13. septembra (ČTK) - Polícia nachytala počas dvojdennej dopravnej akcie v Bratislave a okolí troch vodičov autobusov pod vplyvom alkoholu. Informovala o tom dnes hovorkyňa bratislavskej krajskej polície Alena Toševová. Zvýšenú pozornosť autobusom a väčším nákladným autám polícia venuje po nedávnej havárii autobusu pri Hriňovej, ktorá si vyžiadala štyri obete.
"Vodičovi, ktorý vozil ľudí na linke zo Svätého Juru do Bratislavy, bolo namerané 0,25 miligramov alkoholu na liter v dychu," spresnila Toševová. Ďalšími previnilcami boli podľa hovorkyne vodiči autobusov mestskej dopravy.
Šoféri autobusov okrem toho podľa polície počas kontrol spáchali dva priestupky proti plynulosti a bezpečnosti cestnej premávky. "U troch vodičov nákladných vozidiel policajné hliadky zistili nesprávny spôsob jazdy," povedala Toševová. Kontrolovali tiež technický stav vozidiel a dodržiavanie bezpečnostných prestávok počas jazdy.
Vodičov autobusov a nákladných áut kontrolovala tento týždeň aj polícia v Žilinskom kraji. Zistili, že niektorí vodiči nedodržiavajú bezpečnostné prestávky a šoférujú pod vplyvom alkoholu, prípadne si sadajú do vozidiel v nevyhovujúcom technickom stave.
Minister vnútra Robert Kaliňák chce presadiť, aby policajti na cestách častejšie kontrolovali technický stav autobusov. Zároveň by privítal vytvorenie zoznamu ciest, ktoré pre väčšie vozidlá nie sú bezpečné.
zab fil
13. 9. 2007 17:24:47 | Copyright © ČTK 2007
http://www.sme.sk/clanok.asp?cl=3485552