Reakcia na: C734.00 #82163:
Ako príklad môžem uviesť postoj DPB ku klimatizovaným vozidlám. Jeden týždeň čítam článok, kde niekto z DPB tvrdí, že klimatizácia absolútne nie je potrebná. O týždeň na to sa začnú 40-stupňové rekordné horúčavy, ktoré trvajú celý týždeň vkuse.. Meteorológovia predpovedajú, že podobné výkyvy budú častejšie..Teraz si zober, že by DPB predtým dostal peniaze na nákup väčšieho počtu nových autobusov. Samozrejme by ich objednal bez klímy, pretože sú tam "múdri" ľudia...
A tak by sme sa ďalších 15 rokov škvarili v nových autobusoch každé leto..
Takže áno, aj peniaze sú dôležité, ale rovnako sú dôležité správne rozhodnutia zodpovedných ľudí...

hoppusmark
BUSportál se Františka Bednára zeptal, jak se vyrovnává prešovská doprava se zvyšujícím se počtem horkých dnů. "Přestože jsme zatím pořizovali trolejbusy bez klimatizace, do budoucna to bude asi nevyhnutelné. Zatím se snažíme alespoň zvyšovat větrací kapacitu stávajících vozidel úpravou oken. Co nás i většinu cestujících opravdu velice trápí, je neustálý vandalismus, " říká František Bednár a dodává: "Prostřednictvím BUSportálu bych také rád ujistil návštěvníky internetových diskusních serverů, že zaznamenáváme a řešíme jejich podněty. Dopravní podnik města Prešova se soustavně snaží o to, aby cestování veřejnou dopravou v Prešově bylo stále příjemnější."
moja poznámka: DPB sa od Prešova má čo učiť.... ?