Reakcia na: eripmav #68502:
ja ti nerozumiem...takze tvrdis ze oboje je na tom rovnako, tak naco chces zdrazovat? nespravis nic len zdrazies aj MHD aj IAD... a to ma aky vyznam? aby ludia nechodili do prace?
naozaj neviem ako stat dotuje IAD a MHD znevyhodnuje... MHD znevyhodnuje dpb... IAD ma v rukach kazdy sam... preto sa kazdy o svoje sukromie stara...
.... pri rôznych kombináciách nezľavnený lístok až po ročnú električenku vychádza IGK cca. 3,8-4,2x drahšie. Rátam tam poistky (zákonnú+DAS), benzín aj údržbu. Vstupné náklady na IGK nepočítam. Tieto výpočty predpokladajú prevádzku IGK čisto na cesty do roboty po meste, takže sú asi finančne najhorším možným variantom (kedy si IGK na seba nezarobí inak
len som vysvetloval ze ked maju auta platit za cesty, tak ma platit aj MHD
SDX
1) TA doprava, cize TA MHD
2) Su tu dialnicne nalepky
3) MHD vyuziva komunikacie zadarmo, plati sa za ten BUS, nie za tu cestu
Osobne nemam nic proti plateniu za cestu, myslim ze to ze by sa nalepka kupovala na vsetky cesty (pricom by bol priplatok za dialnicu a samozrejme potrebovala by ju aj MHD) by mohlo byt celkom fajn, ale to co tu vyvadza Eripmav je fakt od veci, staci si pozriet historiu