Reakcia na: Spectre #68492:
no ved vravim ze v konecnom dosledku je to 1:1... keby to bolo ako vravi eripmav, tak by MHD nikto nejazdil, lebo by IGK bolo zadara...
len som vysvetloval ze ked maju auta platit za cesty, tak ma platit aj MHD
jandro
Co hovorite na to, ak by bola MHD resp. integrovana doprava zadarmo, teda dotovana mestom alebo statom?
Mimochodom takto je to vo viacerych europskych mestach, napr. v Belgicku. Vacsina ludi tam vyuziva auta len vtedy, ak potrebuju cestovat dalej od miesta svojho bydliska.
Pre tieto mesta to prinasa nasledovne vyhody:
neminaju peniaze na vystavbu podzemnych parkovisk (pre zamestnancov);
nemusia riesit kazdodenne dopravne zapchy, kazdy je vsade nacas;
maju vacsi pocet zahranicnych turistov;
viac ludi navstevuje kulturne i sportove podujatia, aj ked tie nie su zadarmo;
maju daleko vacsi vynos z dani;
maju menej znecistene ovzdusie;
a vela inych vyhod.