Reakcia na: BigMac #54833:
Inak, čo sa týka plného zálohovania EDB vzduchom - bohužiaľ v záujme pokroku niekedy aj fyzikálne zákony treba zmeniť, takže napr. ES499.0 (350) reko 160: P=29 t, P+E=89 t. Ony by totiž bez tej EDB nevyšli brzdiace percentá na 160, takže keď EDB nechytí (čo práve u ES 499.0 nie je až taký zriedkavý jav), tak sa v lepšom prípade spisuje mimoriadka o prejdení návestidla v polohe Stoj!
Ta zastavka tam pravom patri a niky na nu boli postavene uz od odjakziva.
fobust
dodatok, aby ma rýchliková laminátka zasa nechytala za slovo ? :
Priebežná vlaková brzda nebude asi iba na tých spomínaných 20 km/h a menej, ale asi sa bude využívať aj pri vyšších rýchlostiach. Aby to nevyznelo tak, že tvrdím že pri rýchlosti nad 20 km/h sa bude výlučne používať EDB. ?