Reakcia na: Spectre #50938:
59 je v podstate školský spoj... tak ako napr. linka 25 špeci spoj do VW... A čo hovoríš na 63 ? alebo 75 alebo 92 ?To sú pozostatky tiež expresných liniek podobne ako 59...
No myslím si že niektoré pozostatky expresných busov majú opadstaneneie (napr. tie prímestské linky.. 91 (116), 21 (121), 37 (102), alebo taká 98 (119),... ?
SZKV
ad 2) No právě u tu "hornou dolnou" tu jde asi nejvíc. Když někdo jezdí každý den z dediny do Vídně (třeba od Brucku/Leitha nebo tak), tak bude při rozhodování, jestli má nechat auto doma nebo ne, zohledňovat mimo jiné i tu docházkovou vzdálenost. Zato drtivá většina S-Bahnů od Wiener Neustadtu jezdí tím podzemím, čímž problém do značné míry odpadá.
ad 3) No jo, ale třeba po Ringu to jede separovaně, nebo ne? A i tam tramvaj docela stojí. Totéž se týká třeba když to vyjede z těch podzemních úseků na povrch (konkrétně linky 6 a 18), tak to taky stojí dost dlouho, než to jede dál.
Ale abych zase nebyl špatně pochopen- oceňuju, že ve Vídni si dokázali aspoň udržet infrastrukturu (sebehorší tramvajová síť je lepší než dokonalá síť autobusová), ovšem dovedl bych si v západních poměrech představit lepší. A pod pojmem lepší mám na mysli segregovanější od IAD (podzemní tramvajové úseky, světla...), více NP vozidel (taky by mohli ty archaické tramvaje z 80. let modernizovat po vzoru Grazu), větší čistotu (nevím, ale vždycky, když jsem jel ULFem, tak se zrovna z podlahy jíst nedalo) a tak. A opakovaně zdůrazňuju- vše je relativní, takže Vídeň nepoměřuju s Prahou nebo Bratislavou (co bych dal za to mít standard WL doma!), ale např. s Mnichovem a Frankfurtem.