Reakcia na: Vševedko #38424:
Hm, potom je ale asi na mieste otazka, ci si potom z tychto "novych tramvaji" nerobia cestujuci zly obraz o skutocnych novych tramvajach.Re #38428 Bigmac: Hm, len ja potom uz asi nebudem pri pocitaci. Radsej zase niekedy pri pive.
Aj tak sa uz citim previnilo, ze floodujem diskusiu vecami, ktore tu uz boli 101-krat omielane...Re #38430 yale: Cize ty tvrdis, ze K2S je pre cestujucich nieco kvalitativne lepsie ako T3P len preto, ze to ma ine cela? To je podla mna blbost. Ja som narazal na to, ze K2S na uplne prvy pohlad _vyzera_ ako nova elektricka, na druhy pohlad ale cestujuceho zaujima komfort, a ten je uplne zhodny, ako pri T3P. Narazal som skor na to, ze tymto elektrickam chyba to, co ozajstne nove elektricky po stranke komfortu maju -- aspon nejaky podiel nizkej podlahy, vacsi rozmer okien, lepsiu akceleraciu a podobne...
fobust
Neextremizuj laskavo. Z hladiska komfortu cestujucich je T3P a K2S na tom uplne rovnako, maju ten isty interier, tie iste schody, mozno ma T3 posuvne okna, ale to je iba plus, lebo tie ucinnejsie vetraju.
Zaiste sa pamatas, ako som tu ja sam vystupoval proti modernizaciam starych rachotin a presadzoval nakup novych. Ak ty nie, tak Vsevedko urcite. Nechal som si to vsak vyhovorit na zaklade argumentov. Stale si myslim ze by sa malo investovat skor do kvalitnej udrzby starych vozov, maximalne na nich vylepsit interier (sedacky) a inac kupvat vozy nove. Ale nemame peniaze, budme radi ze mame aspon modernizacie.
Dalej treba naozaj uviest, ze metro naozaj nepotrebujeme. Ale uplne suhlasim s tym, ze v CMO musi ist NDS pod povrch, nikdy som netvrdil nic ine, len dobre vieme ako je s financovanim (podledne desatrocia vravia za svoje). Budme radi ak vobec bude ta elektricka zo Safka cez Stary most do Peztrzalky. To ako prva etapa. Druhou by malo byt okamzite prestavanie starych povrchovych a vybudovanie aj novych podzemnych uskov v meste.
A o tych vozidlach som sa vyjadril vyssie.