Reakcia na: Lucia #37057:
Asi bude Tvoje sklamanie veľké, ale skutočne vo všetkých návrhoch sa o duobuse hovorí len a len v trase dnešnej L32. Takže prestup na električku neeliminuje.Ale predstavme si situáciu, kedy by to duobus dotiahol z Kuklovskej až pod Nový most. Okrem toho, že je to nekoncepčné riešenie (kopírovanie električkovej dopravy - ľudia na nábreží smerom do Karlovej Vsi preskakujúci zábradlie a pobehujúci od zastávky trolejbusu k zastávke električky a späť - že čo pôjde skôr), čo tým riešiš? Dobre - nastúpiš na Kuklovskej, odvezieš sa pod Nový most a tam musíš predsa znovu len a len na tú električku, ak chceš ďalej (to, že Ti počas výluky kvôli Mostu Košická ide spod mostu priama L70 je len výhoda pre menšinového cestujúceho - nie každý ide na Prievozskú. Stačí ak ide len na Ondrejovovu a musí prestupovať znova). Alebo mi niečo uniká?
mozno v tuneli by boli supravy napajane z tretej kolajnice - napr. 750V DC...
Lucia
A vesele to bolo i v piatok pri Druzbe elektricka nabrala os.auto zo SE, bol totalny kolaps, elektricky stalii v šóre, K.Ves odrezana, ludia pobehovali jednoducho skutocne su tie elektricky perfektnym nosnym systemom. Esteze som bola v 32 zvolila som pretoze zasa nechodil nosny system cez Sturovu, cestu domov cez hl.stanicu, ale asi v Ziline by som bola skor!!!