Reakcia na: dusoft #36756:
Ja to beriem cisto z tradicionalistickeho hladiska. ? Aj ked tusim vsetky mesta siroko-daleko(okrem Vysokych Tatiter)maju normalny rozchod,mne sa paci 1000mm viac.Je to taky mily,sympaticky rozchodik,no nie? ?
A okrem toho by mi za nim bolo smutno... ?
dusoft
Pochodil som uz vela miest v zahranici a tie s uzkym rozchodom nim vobec netrpeli, naopak takyto rozchod setril vela miesta. A nezda sa mi, ze by na sirsom rozchode jazdili elektricky v nejakom mieste rychlejsie. V nemecku je bezny uzky rozchod a elektricky tam jazdia aj 60 km/h, co zdaleka predci niektore miesta so sirokym rozchodom.