Reakcia na: Martin Fundárek #29551:
Malá poznámka k 20 a 50 Kč minciam. Tie boli vyrazené myslím v Nemecku a mali slúžiť ako dočasná náhrada, kým Státní tiskárna cenin nevytlačí dostatok bankoviek vyššej nominálnej hodnoty a až ako posledné tlačila aj bankovky v hodnote 20 a 50 Kč. Kým mince 20 Kč sú ešte v obehu s bankovkami, 50 Kč boli cielene sťahované a dnes ich nájdeš skôr ako unikát.
? ?
bigmac
kua, nebudte ako male deti. vyhybka je zjazdna obojsmerne, len zatial odbocna vetva do jesenskeho nie je jazdena. dovod: protismerny obluk bez prechodnice na jesenskeho caka taktiez na vymenu. rovnako aj srdcovky a zjazdova vyhybka. a mam taky pocit, ze ta nova konstrukcia je spojena (ak vobec je) s tou starou len provizorne. a pozor pre jazdicov tramwajowych: drievko "ural" co jazdu vypina je posunute blizsie k zastavke p.j.safarikovo namestie m.r.stefanika (uplny nazov podla databazy zastavok vozoveho transparentu buse bs170)