Reakcia na: Vladimír #258130:
Ja pravidelne počúvam výhovorku ÖBB, že vlak mešká preto, lebo meškanie nabral v susednom štáte. Ako taktne mlčia o tom, že len preto, lebo súprava z Rakúska do susedného štátu meškala kvôli ÖBB, kvôli čomu nestihla obrat na Hlavnej štanici hlavného mesta susedného štátu a PRETO mešká aj smerom do Viedne. Ale nie, pre nich je dôvod eine Verzögerung im Nachbarland. Vo Viedni majú na obrat 88 minút a ani to im nestačí. V praxi možno 70 minút, ak zarátam bežné meškanie, ale furt je to viac ako hodina času na to, aby súprava odišla kúsok z HBf na Meidling, tam lokomotíva obehla vagóny a súprava sa vrátila na HBf. V Bratislave na Hlavnej šťanici je na obrat 40 minút. Podľa meškania vlaku z Viedne to môže byť iba 15 až 20 minút. A ZSSK+ŽSR to stíhajú (a to sú náreky, že Hlavná šťanica kapcitne nestačí, pričom sa priamo na nej obiehajú súpravy).Ja som s DB cestoval z Viedne do Frankfurtu. NIKDY VIAC! Ale musím uznať, že vtedy problém nespôsobila DB, ale ilegálni migranti, resp. polícia a pohraničná kontrola, kde vlak zastavili a vyhadzovali tam kopu ľudí bez dokladov, ktorí ani nevedeli po nemecky. Danke, Frau Merkel! Samozrejme veľa normálnych cestujúcich malo kúpené lístky na prípoje a chudák sprievodca sa fakt snažil im pomôcť, ale keď nás polícia už po tretí krát niekde odstavila a znovu prechádzala celú súpravu a meškanie nabralo viac ako hodinu, sa mu nemôžem čudovať že ho to asi nebavilo. Nespoľahlivosť DB je legendárna. To, čo dôverne poznám zo strany ÖBB - že vyhodia ľudí uprostred rite (v Marcheggu) a "teleportujte sa domov", robí DB tiež pravidelne. Vyhodí ľudí niekde uprostred ničoho v nejakej diere a vlak ďalej nejde. A ľudia sa môžu teleportovať.
petoo
Tak isto to schytala linka Kúty- Skalica z ktorej vlastne súprava a rusnovodič robia tento pár vlakov. Tam teda aspoň dali NAD ktorej síce cesta trvá raz tak dlho ako vlaku, ale šak čo chcete cestovať verejnou dopravou tak Vám treba