Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: bobitwo #258037:
Zaujimavá diskusia o prednosti v jazde.
Pre porovnanie príklad z jedného krajského mesta a okresného mesta. V krajskom na parkovisku pri Hypertescu
sú uličky do ktorých ústia parkovacie miesta a tieto uličky ústia do hlavnej uličky, ktorá má pred každý vyústením uličky s parkovacími miestami osadenú dopravnú značku Hlavná cesta. (Značka, ulička, značka ulička, značka ulička...) Každá ulička s parkovacími miestami má pred vyústením osadenú dopravnú značku Daj prednosť vjazde. Až som si kládol otázku či je to treba toľko značiek. Vodiči vedia na čom sú.
Keď postavili Kaufland, v okresnom meste tam je parkovisko len s uličkami bez značiek. tam by malo platiť pravidlo pravej ruky. Ale vodiči akoby zabudli na toto pravidlo. Nechcem byť škodoradostný, ale čakám kedy tam bude prvá dopravná nehoda. V Čechách pokiaľ mi vravel syn na vjazde na takéto parkovisko je tabuľa s dopravnou značkou Križovatka a pod tým poznámka "platí v celom areáli parkoviska obchodného domu." V okresnom meste v ktorom bývam sme dlho mali zaujímavú križovatku. Jeden vstup mal osadenú dopravnú značku Daj prednosť v jazde, ostatné tri vstupy boli bez dopravnej značky tie vstupy sa navzájom križovali. Po čase dopravnú značku Daj prednosť vjazde odstránili. Neosadili nikde dopravnú značku križovatka. Na Slovensku nie je zvykom aby boli označené križovatky bez prednosti vjazde značkou križovatka. Jedinú výnimku čo som videl bola križovatka v Okolí banskej Štiavnice. Skôr je tendencia osádzať hlavná cesta v obci značka Hlavná cesta, mimo obce značka Križovatka s vedlajšou cestou, vedlajšie cesty značkami Daj prednosť v jazde a Stop, daj prednosť v jazde. A vodič má venovať dostatočnú pozornosť svojej jazde.
Reakcia na: Vladimír #258038:
Wow, a ked zrazu bude dobry stav financii a bude dostatok vsetkeho tak Vallo vrati povodne intervaly? Hah, vacsia pravdepodobnost je to, ze by som vyhral jackpot v loterii.
Reakcia na: Rich55 #258031:
Za Nesrovnala sa intervaly nezhoršovali dokonca ani v iných mestách, ktorým nešéfoval.

Lebo v rokoch 2014 - 2018 boli verejné financie samospráv v úplne inom stave ako dnes, kedy prakticky od roku 2020 sa ide v krízovom režime.
Reakcia na: Ike #258035:
Niekto má krátku pamäť.
Reakcia na: danlo #258029:
Opitý hňup tam prejde, či tam bude kruháč, alebo svetelná križovatka. To sa ovplyvniť nedá.

Nikto ti nezakazuje sa rozprávať, ale keď vidím, že sa blížim ku križovatke, tak prestanem kecať a všímam si križovatku a okolie.

Ak si tak zakecaný, si nevšimneš, že si v križovatke a aké tam boli značky, tak ti nepomôže ani to, že tam je kruháč, keďže to napáliš priamo do kruháču bez dania prednosti. Nepomôžu ti ani semafory, lebo si ich nevšimneš a ideš na červenú.

Celá táto diskusia je len o tom, že ľudia sa tu snažia obhajovať, ako nedodržiavajú predpisy a nedávajú pozor a čo treba spraviť, aby ešte viac mohli kašlať na predpisy a ešte viac nedávať pozor.

Je zaujímavé, že momente, keď sa začne riešiť bezpečnosť chodcov a cyklistov, tak každý z tých, čo to tu vo veľkom obhajujú, že je v poriadku neovládať predpisy a nedávať pozor, tak zrazu požadujú neomylnosť šoférov a veštecké schopnosti, lebo chodec, či cyklista nemusel robiť žiadne skúšky, teda nemusí ovládať žiadne pravidlá cestnej premávky a je úlohou šoféra predvídať čo spravia a jazdiť tak, aby si im nič nestalo. Sú tu dokonca jedinci, čo prirovnávajú chodcov k jeleňom.

Reakcia na: bobitwo #258034:
Takéto blbosti som nikdy nepovedal. Howgh.
Reakcia na: Ike #258030:
Som rád, že človek čo tvrdí, že každý šofér je vrah, že má mať vešteckú guľu, má vidieť do budúcnosti, všetci šoféri majú dávať pozor aby sa mu nič nestalo zrazu obhajuje vodičov, čo sú neschopný dodržať čo i len minimálne základy.
A podla mna vacsinou ti co hovoria o tom ake su zbytocne dobre intervaly, ze nieco uplne staci, tak najradsej by sa tesili ak by nieco islo dvakrat za den, a aby to tu bolo ako v Rusku. Na Rusku ocenujem to, ze je tam stabilita, ze sa tam zbytocne nemenia kazdy rok predstavitelia a ano, povazujem ich za vojnovych zlocincov za rozputanie vojny proti Ukrajine.
Pre mna bude najlepsi Winkler. Valla ani vladneho nominanta na primatora urcite nie, nech Raz ostane ministrom.
Reakcia na: Petto #258005:
Zaujimave, ze za Nesrovnala sa intervaly nezhorsovali. A po dalsie, tu je krasne vidiet to, aki su v realite predstavitelia opozicie, ked su proti vlade, tak sa tvaria ze biedny chudobny narod a su pomaly socialnejsi nez Gandhi a akonahle su v nejakej funkcii alebo vo vlade tak su viac neoliberalni ako Thatcher.
Reakcia na: danlo #258029:
Máš za sebou kus dobrej práce, nemusíš sa podľa mňa vôbec vyviňovať a už vôbec nie pred tým rozpravkarom trpiacim akútnym dunning-krugerovým syndrómom, ktorý sem príde a útočí na úplne každého.
Reakcia na: bobitwo #257917:
Áno, keď som zarozprávaný, tak mi samozrejme robí problém vnímať okolie tak ako každému. To je síce pekné, že nemám kecať, ale kecám a rovnako kecá X ďalších vodičov... A to ešte neriešime, že tadiaľ môže jazdiť hocijaký opitý hňup. Áno nemal by, áno mali by to kontrolovať policajti - ale to je utópia, že policajtov bude 10 x viac a budú všade a všetkých kontrolovať.
Reakcia na: SGP135 #257993:
je tam ale 45 s cyklus
Reakcia na: samkoh #257997:
to nebude prestavba na kruháč, ale pomerne lacné "dočasné" riešenie pomocou dopravného značenia a zariadenia
Reakcia na: S499.1023 #258024:
Som rád, že sa ozval komunistický súdruh čo študoval ekonómiu komunizmu.

Nie som neomylný, ale ak niekto nevie určiť, či je v križovatke a aké prednosti má dávať, alebo si nestíha pozrieť značky s prednosťami, tak nemá čo robiť na ceste. Keby hovoril, že nevie, ako má vyzerať označenie pretŕčajúceho nákladu z vozidla, ani len neceknem. ale ak mi povie, že tu https://maps.app.goo.gl/drZazDzoiypSvN2X6 nevie určiť, že je v križovatke a kto dáva prednosť, tak s tým problém mám.

Ale prosím, ak ho chceš obhajovať, že taký človek môže bez problémov jazdiť, že nemusí poznať ani tie najviac primitívne a základné križovatky, alebo že nedokáže si všímať v 50km/h dopravné značky, prosím, obhajuj ho. Ale potom sa vo svojej dokonalosti nesťažuj, čo jazdí po cestách. Lebo jedného takého obhajuješ.
Reakcia na: Mhr1 #258015:
budem citovať z #257983
"Ako mám vedieť, či dávam prednosť sprava na neoznačenej križovatke, keď A) vôbec nemusím tušiť, že je vpravo križovatka, najmä večer a v neznámom teréne a 😎 keď je X situácií, keď sprava prednosť nedávaš? To kto tu neovláda vyhlášku???" - na neoznačenej križovatke značkami a bez určenia predností platí prednosť zprava. Evidentne s tým máš problem. Ak bez značky nevieš vyhodnotiť že si v križovatke, je na čase vrátiť vodičák.

"Napr. v Rakúsku ti pred križovatkou znížia rýchlosť na 70 km/h, potom dajú doprostred trávnatý ostrovček, takže musíš mierne vybočiť, čiže si v strehu a potom máš značku "Daj prednosť". To si nevšimne len ožralý. A rovnako to má aj ten na hlavnej, čiže obaja sú v strehu a spomalení. Značky majú mať zmysel v predchádzaní nehodám a nie v šikanovaní vodičov, že "Ha! Ty si si nevšimol značku!""
- teraz miešaš križovatky mimo mesto a mesto, keďže tu sa rieši križovatka v meste. Ale je zaujímavé, že v meste si nestíhaš všimnúť značku pred križovatkou v 50km/h ale mimo obce, kde je 100k/h už zrazu ten problém nie je.
- pár príkladov križovatiek v Rakúsku, kade chodím dosť často a ty sa ním oháňaš
https://maps.app.goo.gl/hn3baPnYqzxE4qsk8
https://maps.app.goo.gl/gP4Amw6xiCb1ttsr5
https://maps.app.goo.gl/NjuWsigobukKbct26
https://maps.app.goo.gl/3KQp1h7xWaemfCw48
https://maps.app.goo.gl/xLNQcSjMaxNxN1yJ8
- žiadne upozornenie na že pozor križovatka, dokonca "hlavná cesta" ani len nie je označená, že to je Hlavná cesta, značky určujúce prednosť ako Daj prednosť v jazde a STOP sú osadené len na vedľajších cestách, žiadny ostrovček
https://maps.app.goo.gl/8oUNGP1n5sAKkh6H7 - križovatka v meste, žiadne označenie že je niekto na hlavnej, alebo bude križovatka
https://maps.app.goo.gl/X15Y1MggQD8Sb8pR8 - ďalšia križovatka v meste, kde je len STOP-ka na vedľajšej ceste
https://maps.app.goo.gl/ZvVYjcDe2VnYtwi57 - zase viem, že som na vedľajšej len preto, že tam je Daj prednosť v jazde.
https://maps.app.goo.gl/STpxPfu443Pj6qFE9 - lomená križivatka, je tak značka Hlavná cesta a pod ňou dodatková tabuľa s tvarom križovatky a vyznačené, čo je hlavná a vedľajšia cesta
https://maps.app.goo.gl/2BT5uHrXenixHinr6 - križovatka, kde nie je jediná značka...

Takže prosím, vráť vodičák, keďže celá tvoja argumentácia je o tom, že ty nevieš, či si v križovatke, kým ti to značka nepovie, ty nevieš aké sú prednosti, lebo nie si schopný si pozrieť značky.

A nie, nie som profesionálny šofér, mám najazdených cez 700 tisíc km za 23 rokov, len v rámci Európy sú 2 krajiny, kde som nešoféroval, Ukrajina a Rusko.
Reakcia na: bobitwo #258004:
Zmeň si nick na Robotwo, neomylný fajčikút.
Reakcia na: si #258020:
A navigáciu nepoužívam, pretože smartphone je zlo 😁.
Reakcia na: Viko #258021:
Mne robil problém ten od Vajnor do čiernej vody. Neviem ako teraz, ale bol tam smer Bratislava a nebolo úplne jasné, či sa tým myslí Rača, alebo Ružinov 🤣
Reakcia na: S499.1023 #257988:
Mňa vytrolil kruháč na hlavnom ťahu v Partizánskom pri Kauflande. Keď ideš od západu, priebežný pruh ťa zvedie na bajpas do centra, kým do samotného kruháča (a ďalej po I/64) vedie novovzniknutý ľavý pruh.

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu
Dátum a čas príspevkov

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.