Reakcia na: Miro #257974:
8/2009 Z.z.§ 12
(2) Vodiči vozidiel, pre ktorých je vyhradený jazdný pruh určený, sú povinní vyhradený jazdný pruh použiť prednostne.
- keďže chýba značka 221, tak sa nemusíš rešpektovať ani toto
§ 15 Predchádzanie
(3) Vodič nesmie pri predchádzaní ohroziť ani obmedziť vodiča vozidla, pred ktoré sa po predídení zaraďuje; pritom je povinný dávať znamenie o zmene smeru jazdy. Pri predchádzaní musí vodič zachovávať dostatočný bočný odstup od predchádzaného vozidla; pritom je povinný prihliadať najmä na rýchlosť, druh svojho i predchádzaného vozidla, poveternostné podmienky a stav a povahu vozovky. Dostatočný bočný odstup pri predchádzaní vodiča malého motocykla, cyklistu alebo chodca je spravidla najmenej 1 m pri najvyššej dovolenej rýchlosti do 50 km . h-1 a 1,5 m v ostatných prípadoch.
- podľa tvojej logiky, vodič (to je aj cyklista, keďže v zákone sa spomína vodič) nemusí dodržať odstup 1/1,5m, lebo je tam napísané "spravidla" teda mi nevyplýva povinnosť z toho dodržať ten odstup. Cyklokoalícia, Znepokojené matky atď by s tým určite nesúhlasili. Ale je tam zázračné slovíčko "spravidla".
samkoh