Reakcia na: upravovač fotiek #257862:
Bol to môj tajný žolík, že by som mu možno hodil hlas ale keď vidím s čím prišiel tak nie. Vallo má dobré myšlienky, bohužiaľ často sa realizujú zle a pomaly a potreboval by klepnúť po prsoch aspoň na jedno obdobie nech sa aj on trošku viac snaží.MHD - Odhliadnuc od debaty k 15min lístkom kto jazdí načierno, chodí pešo atď. Úprimne by ma zaujímalo porovnanie či zrušením týchto lístkov reálne stúpol príjem. Pretože presne cieľovka takého lístku sa dnes v podstate rozdelila na 3 skupiny - peši/na čierno/30min lístok. A je viac než otázne či tá 3. skupina vôbec aspoň dorovnala tie zvyšné 2.
Čo sa týka dôchodcov, nech sa len vozia zadarmo radšej ako by mali šoférovať. Na druhú stranu ak treba robiť ťažké rozhodnutia ako zvýšiť príjem tak myslím, že dôchodcovia čo majú desaťtisíce pod vankúšom (aj keď sa tvária ako najväčší chudáčikovia) by si za to hádam mohli dovoliť aj zaplatiť aj keby len polovicu.
PAAS - Neviem čo všetci majú s tou jednou zónou, parkovaním zadarmo aj v SM0 a jednotnou aplikáciou. Nikto predsa nechce anarchiu. Zrovna toto delenie a otvorený systém aplikácii sú tie veci ktoré okrem kontroly naozaj fungujú. Reformovať treba predovšetkým cenovú politiku a to ako sú Bratislavčania v podstate cudzincami vo svojom vlastnom meste. Prečo by som si sakra ako Bratislavčan nemohol kúpiť parkovanie v inej zóne (aj keby za drahšie) ako s trvalým pobytom keď viem, že tam budem tráviť veľa času či už kvôli práci/prechodný pobyt/frajerka/starí rodičia/atď. Nie namiesto toho máme trvalé bydlisko a nazdar. Prečo sa nezvýhodnujú ľudia ktorí nepotrebujú jazdiť deň čo deň ale vytiahnu auto raz za týždeň aby pochodili všetko čo treba a inak šli MHD/bicyklom/atď. Nie namiesto toho máme 2h denne zadarmo strop a nazdar. Prečo sa viac nezameriava na problémy parkovania domácich ale investuje sa do parkovísk okolo centra kde si kdejaký cezpoľný príde nechá auto celý deň a mesto z neho nič nemá (Dvory/Lanfranconi/Mlynské nivy/Prístavný most). Nech sú tiež spoplatnené aspoň symbolickou dennou tarifou a pre mňa za mňa nech je v tom aj celodenný lístok na MHD. Ako má k tomu potom prísť domáci keď mu zredukujú počet (aj keď neoficiálnych) miest pred domom, garantované nemá aj tak nič ale kamkoľvek sa potrebuje dostať (kedže tu žije na rozdiel od mnohých iných) tak aj tak platí. Alebo ľudia čo si prenájmu súkromné miesta/garáže za drahé peniaze a jedinú protihodnotu za to dostanú je pár návštevných hodín pred svojim domom.
Cyklodoprava - zmienená len tak aby sa nepovedalo, to ma tiež vždy pobaví ako každý rok 1.6. vytiahne jeden deň v roku bicykel aby natočil videjko aký je on vášnivý cyklista ale funí už po 20metroch.
Všetko ostatné sú len klasické omáčky všetkých kandidátov prípadne priživovanie sa na svojich štátnych projektoch ktoré s mestom nič nemajú. A vraj že nezávislí.
Ike