Pri križovatke Osuského - Romanova (- Jiráskova) si síce môžeme vravieť, že pre niekoho, kto sleduje značky a ovláda predpisy, jej prejazd nemôže byť problémom. Lenže v realite má vodičský preukaz aj kopa ľudí, ktorí si z dodržiavania pravidiel alebo sledovania značiek nerobia veľmi ťažkú hlavu. K tomu treba prirátať aj to, že chybu, či už z chvíľkovej nepozornosti alebo únavy môže spraviť aj najlepší vodič.
A utešovať sa pri rozbitom aute (alebo horšej situácii), že ja som chybu nespravil a vedel som, kto má prednosť, mi bude nanič.
Tiež som inak v klube vodičov, ktorí sa tu tesne vyhýbali nehode. Išiel som z Osuského na Romanovu a sprava od Jiráskovej prichádzal taxík. Spočiatku sa mi ešte zdalo, že jeho vodič ma vidí a dá mi prednosť, ale nakoniec som musel pribrzďovať a točiť, aby som sa vyhol zrážke. Plus ešte ani nešiel vo svojom pruhu, ale po šrafovanej časti (lebo v pruhu pred domom kultúry parkovali autá :D).
Jednoducho touto križovatkou treba dnes po hlavnej jazdiť s nohou na brzde a sledovať všetky vedľajšie smery omnoho viac ako v štandardných križovatkách. V prípade vyššie spomínaného ľavého odbočenia tri: z Romanovej na Jiráskovu a Jiráskovej na Osuského aj Romanovu.
Za mňa bude kruhový objazd sprehľadnením a bezpečnejším riešením aj pre tých, ktorí vodičský preukaz majú ale možno im šoférovanie až tak nejde. A následkom toho aj pre všetkých ostatných.
A utešovať sa pri rozbitom aute (alebo horšej situácii), že ja som chybu nespravil a vedel som, kto má prednosť, mi bude nanič.
Tiež som inak v klube vodičov, ktorí sa tu tesne vyhýbali nehode. Išiel som z Osuského na Romanovu a sprava od Jiráskovej prichádzal taxík. Spočiatku sa mi ešte zdalo, že jeho vodič ma vidí a dá mi prednosť, ale nakoniec som musel pribrzďovať a točiť, aby som sa vyhol zrážke. Plus ešte ani nešiel vo svojom pruhu, ale po šrafovanej časti (lebo v pruhu pred domom kultúry parkovali autá :D).
Jednoducho touto križovatkou treba dnes po hlavnej jazdiť s nohou na brzde a sledovať všetky vedľajšie smery omnoho viac ako v štandardných križovatkách. V prípade vyššie spomínaného ľavého odbočenia tri: z Romanovej na Jiráskovu a Jiráskovej na Osuského aj Romanovu.
Za mňa bude kruhový objazd sprehľadnením a bezpečnejším riešením aj pre tých, ktorí vodičský preukaz majú ale možno im šoférovanie až tak nejde. A následkom toho aj pre všetkých ostatných.
bobitwo
Ďalšia vec, značka Hlavná cesta, Daj prednosť v jazde, či STOP ti presne hovoria, na akej vetve cesty si, keď prídeš ku križovatke. Pokiaľ nie si mentálny atlét, tak keď tam tie značky vidíš, tak vieš, že bude nasledovať križovatka.
Keď máš križovatku bez dopravných značiek, tak tam sa uplatňuje prednosť zprava a nepotrebuješ tam žiadnu špeciálnu značku.
Takže ako to čítam, ty sám neovládaš platnú legislatívu. Asi na na čase vrátiť vodičák, alebo si doštudovať legislatívu.