Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: MatejBA #257894:
Lebo niekto to tak rozhodol.

A teraz si predstav, že máš mestá, kde platí lístok len na 1 spoj, keď vystúpiš, je už neplatný. Sú mestá, kde máš na výber len 60 minútové lístky, v prípade niektorých ostrovov, ak by ma chcel niekto chytať za slovíčka, tak existuje len 2h lístok a je jedno, či ideš 1 zastávku, alebo si dávaš tour okolo ostrova.

Tak isto máš fitka, kde platíš za vstup a môžeš tam byť koľko chceš, alebo platíš za vstup, ktorý má nejaký časový limit. Tak isto si môžeš kúpiť aj permanetku do fitka, či už bude limitovaná na čas (30 dní napríklad) alebo na počet vstupov. Všetko je to finančná politika danej prevádzky.

15 minútový lístok bol najviac zneužívaný, ľudia s ním pravidelne cestovali dlhšie ako mali, prestupovali s ním (nebol prestupný, bol určený len na 1 vozidlo), veľa ľudí ho používalo na to, že ho malo v ruke a sledovali, či nenastupujú revizor a potom si ho cvakli. 15 minútový lístok v čase keď sa zrušil, stál 0,7€, 30 minútový stál 0,9€. Teraz stojí 30 minútový lístok 1,2€ v papierovej forme. teda 15 minútový lístok by mal stáť cca 0,93€ ak chceme dodržať ten pomer. Teraz sa oháňaš, že to má byť v IDS aplikácii, ale už vidím ľudí, čo začnú kričať, prečo nie aj tlačený? Prečo sú oni diskriminovaný, keď nemajú IDS app?

Ma bavia tieto výhovorky, keď niekto kradne. Že nebude kupovať 30 minútový lístok, lebo ide 2 zastávky, ale keby bol 15 minútový lístok, tak ho kúpi. Prd kúpi, pôjde na čierno, lebo stále sú to 2 zastávky a prečo by za to mal platiť. V rámci väčšiny územia mesta Bratislava znamená nejak cca 500-700m pešej chôdze čo je 5-10 minút. Dúfam, že rovnako nakupuješ, keď hlásiš 10 rohlíkov a je ich tam 11-12, alebo kúpiš 1kg jabĺk a odvážiš to, dáš tam štítok a potom tam 2-3 jablká dodatočne pridáš... Lebo však o nič nejde, je to len pár centov. Možno dokonca, keď ideš vlakom, tak si berieš domov toaletný papier z vlaku, však si si predsa zaplatil lístok. Z hotelov si berieš mydlá a uteráky, alebo moje obľubené, keď sú švédske stoly na raňajky, tak vynášaš jedlo von, aj keď to je zakázané, lebo si si zaplatil raňajky.
Reakcia na: upravovač fotiek #257899:
A kandidatura smeraka vyplasi volicov, ktori by volili ineho z kandidatov a radsej daju hlas valovovi, len aby nevyhral smerak.
Viac ma zaujalo, ze limit na kampan je 250 tisic, co je viac ako 5200 eur mesacne pocas 4 rokov. Cize oficialna financna navratnost investicie pri plate primatora je miziva.
Reakcia na: MatejBA #257896:
Skutočne je toto najväčší dopravný problém v Bratislave a dôvod cestovať na čierno?

Tak ak nechceš príklad s rožkom, tak môžeme celú plejádu ďalších príkladov:
- v kaviarni si nedáš zabaliť nedopitú kávu, máš chcieť peniaze späť?
- fitko funguje zvyčajne na mesačnom členskom (alebo extrémne drahých jednorazových vstupoch), čo ak chceš cvičiť 4x do mesiaca na jednom stroji? Zľava!
- diaľničná známka? ja cestujem 365 dní v roku iba 5 km po diaľnici, prečo mám platiť za celú sieť?
- Netflix? Pozerám len jeden seriál, prečo mám platiť za možnosť pozerať všetky?

Ty svojim nastúpením spôsobuješ dopravcovi aj fixné náklady a tie sú v podobe množstevnej zľavy premietnuté do ceny lístka.
Reakcia na: kecho #257897:
Vallo to má vyhraté. Hlasy "proti nemu" sa rozbijú medzi ostatných kandidátov.
Reakcia na: MatejBA #257896:
Označený lístok môžeš pri výstupe dať tiež niekomu na zastávke, kto nastúpi.

Ak chceš iba polovicu kopčeka zmrzliny, tak to vyriešiš ako? Zješ polovicu a zvyšok si odložíš? Nosíš so sebou prenosnú mrazničku?
Reakcia na: Ike #257895:
Tu druhu polovicu si vies odlozit na neskor alebo dat niekomu, casovu platnost listka nie.

Alebo nech daju do aplikacie IDS BK moznost stopnut platnost listka, ak vyuzijem iba cast, a napriklad pri nastupe neskor pocas dna mozem minut zvysok napriklad nascanovanim kodu na oznacovaci listkov, alebo prosto v aplikacii stylom "resume". A ak to neminiem v dany den, nech to prepadne potom. A aby sa zabranilo podvodom, nech obnovenie platnosti listka bud trva minutu od ziadosti, alebo je spoplatnene napriklad 10 centov - lepsie ako platit znova vyse eura za 2 zastavky.
Reakcia na: MatejBA #257893:
A čo ak chceš polovicu rožka?
Reakcia na: bobitwo #257888:
Tak preco pri PAASe to ide, parkovat az na minuty presne? Preco tam nie je "uctovacia jednotka 30 minut"? Cenovo to predsa vychadza rovnako, a je to cez aplikaciu.
Reakcia na: Ike #257891:
V Tescu ma nenutia kupit 10 rozkov, ak chcem iba 4.
Reakcia na: 810zssk #257859:
Ja tade jazdím denne minimálne 2x. Ak je deň, kedy mi dajú všetci prednosť, ako majú, tak som veľmi prekvapený.
Problém nastáva hlavne pri pravom odbočení smerom ku Kauflandu - ľudia idúci od Technopolu vidia, že oni idú z hlavnej, ale neuvedomujú si, že aj tí, čo odbáčajú vpravo idú z hlavnej a majú pred nimi prednosť.
Ale bohužiaľ je tam aj opačný prípad (konkrétne sa mi to stálo dnes ráno) - idem rovno Technopol - Kaufland, dávam prednosť autám prichádzajúcim sprava (ktoré pokračujú smer Kaufland) a oni zostanú stáť, lebo nepoznajú predpisy.
To neskutočne brzdí celú dopravu.

Kruháče zvyknú byť problematické (viď ten veľký v Lamači pri zjazde z diaľnice), ale tu by mohol pomôcť. Ja som tu mal párkrát naozaj na mále, aj keď cez tú križovatku prechádza s nohou na brzde, lebo viem, ako nevodiči tade chodia.
Reakcia na: MatejBA #257887:
V Tescu na scan and shop si do tašky hodíš tiež o dva rožky navyše, keďže to nikto nekontroluje? Fakt výborné argumenty.
Reakcia na: MatejBA #257887:
Kradneš.
Reakcia na: MatejBA #257887:
To je žiaľ taký slovenský pristup... Prečo by som mal platiť za službu, keď to nikto nekontroluje? A ak by aj boli tie 15 minútové lístky, podľa tvojej logiky, ak idem 2 zastávky, čo je zhruba 2 minúty, prečo mám kupovať 15 minútový lístok? Prečo nie 5 minútový?
Reakcia na: 810zssk #257886:
Ja zase nechapem tu averziu voci 15 minutovemu listku. Hlavne v dnesnej dobe digitalnych systemov ked to problem nemoze byt, ak by bol napriklad len cisto digitalny listok v IDS BK aplikacii.

Za 15 minut si napriklad:
- z Patronky na Stefana Kralika
- z Hlavnej Stanice na Riviere
- z Racianskeho Myta na Heckovej
- z Trnavskeho Myta pri Avione (Ikea)
- z ASMN na Priekopnickej
- z Noveho Mosta na Pridankach
- z Trnavskeho Myta na Zlatych Pieskoch

A tak dalej... Tiez nie som nadseny, ked si musim kupovat 30 minutovy listok ak idem 2 zastavky raz za uhorsky rok. Kedze skoro nikdy nie su na tej trase revizori, tak si mozes domysliet, co casto robim...

Reakcia na: upravovač fotiek #257862:
15-minútový lístok is the new Filiálka. Čo s tým všetci majú? Nestačil Kusého prúser minulé voľby?
Reakcia na: bobitwo #257878:
Vcelku neintuitivne je uz len to, ze na druhej fotke pruh, ktory je pokracovanim cesty je na vedlajsej, zatial co novovzniknuty odbocovaci je hlavny. Ak by jazdny pruh ustil do praveho odbocovacieho a lavy by sa z neho odpajal tak by to bolo intuitivnejsie.
Reakcia na: Mhr1 #257883:
Takže človek na hlavnej bude brzdiť, aby dával prednosť tomu z vedľajšej, keby si ten na vedľajšej náhodou nevšimol, že ide do križovatky a je na vedľajšej. To je logika jak sviňa.

Dole schémy predností podľa teba a ako to je teraz. Z ľahkej križovatky, ktorá mala dobrú priepustnosť si spravil komplikovanú križovatku, ktorú je veľmi ľahké upchať a je oveľa zložitejšia na prejdenie. Všetko len pre trápny argument, že šofér nie je schopný si pozrieť či je na hlavnej, alebo vedľajšej ceste v dodatkovej tabule si pozrieť tvar križovatky.

Ak chceš potom riešiť tento kruháč, keď obyčajné T je neriešiteľný problém, lebo nestíhajú čítať tabule? atď.
Reakcia na: bobitwo #257882:
Presne tak. Ak by si si v tomto prípade nevšimol dodatkovú ceduľu, nič by sa nestalo, lebo by si automaticky dával prednosť sprava. A votogo! A proti prednosti sprava nič nemám, len by tam mala byť vždy táto značka. Lebo niekedy sprava prednosť nedávaš (poľná cesta, výjazd z dvora, z parkoviska, z obytnej zóny). Značka by jasne upozornila na križovatku, kde treba prednosť sprava dať!

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu
Dátum a čas príspevkov

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.