Reakcia na: Pajo #257911:
Sú platy v Bratislave rovnaké ako vo Viedni? Vieš napr., že dôchodcovia vo Viedni nemajú zľavu na jednorázové cestovné lístky a už vôbec necestujú zadarmo po dosiahnutí istého veku? Sú aj dôchodky v Bratislave ako vo Viedni?
Ike
Tak ak nechceš príklad s rožkom, tak môžeme celú plejádu ďalších príkladov:
- v kaviarni si nedáš zabaliť nedopitú kávu, máš chcieť peniaze späť?
- fitko funguje zvyčajne na mesačnom členskom (alebo extrémne drahých jednorazových vstupoch), čo ak chceš cvičiť 4x do mesiaca na jednom stroji? Zľava!
- diaľničná známka? ja cestujem 365 dní v roku iba 5 km po diaľnici, prečo mám platiť za celú sieť?
- Netflix? Pozerám len jeden seriál, prečo mám platiť za možnosť pozerať všetky?
Ty svojim nastúpením spôsobuješ dopravcovi aj fixné náklady a tie sú v podobe množstevnej zľavy premietnuté do ceny lístka.