Reakcia na: bobitwo #257867:
A teraz si predstavme, že reálne šoférujeme auto, nemáme k dispozícii čas pozrieť si streetview, križovatkou prechádzame cca. 1x za mesiac, rozprávame sa so spolujazdcom a zrazu sme v tomto bode: https://maps.app.goo.gl/JdxhVu5gNaQ56zCm6 a z každého ramena križovatky ide jedno auto oproti nám - kto má prednosť? Vieš si to na tejto "primitívnej" klasickej, prehľadnej križovatke uvedomiť za 1-2 sekundy? Ak hej, tak si jeden z mála. Akože konkrétne táto križovatka so zalomenou prednosťou nemá žiadnu šancu oproti kruhovému objazdu - a to nie len kvôli zalomenej prednosti, ale aj kvôli tamu ako extrémne zle je vyznačená vodorvným ("náhodné" čmáranice v strede križovatky a absencia vyznačenia hlavnej cesty) aj zvislým dopravným značením (značky sú strašne skoro pred križovatkou) - keď tak nad tým rozmýšľam, tak nerozumiem, že je tam tak málo dopravných nehôd....
MatejBA