Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Mhr1 #257834:
Kruhac tam je kolosalna blbost, pretoze par metrov odtial mas semafory, kde sa tvoria zapchy. Teraz je ta krizovatka prejazdna aj pri cervenom semafore. Ponivom sa ti do kruhaca natrepu auta a budu stat vsetky smery. Proste kolosalna vollovina...

Staci poznat znacky a nemat kupeny vodicak a ta krizovatka nie je ziadna galakticka problematika.
Lomená prednosť, teda, keď hlavná odbočuje doprava, nie je šťastné riešenie. Ak bude ten kruháč urobený veľkoryso, teda priestranne, mohol by byť prínosom. Ja tú križovatku nemám rád, ani ako vodič, ani ako cestujúci v autobuse, keď to sledujem, vznikajú tu kolízne situacie, niekedy sú vodiči z vedľajšej odkázaní na veľkorysosť ostatných.
Reakcia na: kecho #257830:
Tá križovatka je úplne ľahká, jedinné čo treba je nový asfalt a poriadne vodorovné značenie. Nič viac. Prípadne ak chcú byť viac fancy, tak tam spraviť ostrovčeky s kvetinami v nich na miestne, kde sú šrafy, čím sa v poslednom čase rád chváli Magistrát.

V realite tam kruháč len spomalí ešte viac dopravu. Druhá vec, zatiaľ som videl len nejakú fotky zhrora vyrobenú asi v Skicáry, kde bol nakreslený červený kruh, resp. krátke video. V realite to bude isto zložitejšie, keďže Magistrát má v pláne upraviť po vzore Jiráskovej aj Romanovu a Osuského, takže do toho kruháča musia zakomponovať ešte aj cyklotrasu, čo ešte viac skomplikuje situáciu (nie že by na Jiráskovej sa premávali desiatky cyklistov zrovna).
Reakcia na: S499.1023 #257831:
V mobile môžeš mať aplikáciu IDS BK v ktorej si môžeš zakúpiť električenku (a preukazovať sa ňou), ako aj kredit na zakupovanie jednorazových lístkov v aplikácii. Tieto funkcie sú nezávislé od fyzických dopravných kariet.
Reakcia na: 810zssk #257827:
Čiste teoreticky aj v mobile môžem mať na električenke kredit.
Reakcia na: MatejBA #257829:
PSaci/valovovci sa tym chvalia vsade, ze tam bude kruhac, lebo je to pre nich strasne komplikovana krizovatka..
Ze je teraz prejazdna aj ked su kolony kvoli semaforom pri eline, pretoze soferi zo strany od Technopolu pokojne slusne (na hlavnej) stoja pred krizovatkou, ked vidia, ze neprejdu a pustaju auta/busy v trase 68/96 na Romanovu, magoriatni experti nevidia.
A este aj pri teste im tam vraj bus odpalil kuzele na testovanie kruhacu. 🙂
Reakcia na: kecho #257828:
To tam vazne chce pomocna skola dat kruhac? Na jednoduchu krizovatku? Ale napriklad na "Holandskej krizovatke" v Lamaci o kruhaci nechceli ani pocut pre "intenzitu dopravy", pricom by tam kruhac vyrazne pomohol v obmedzeni rychlosti vozidiel pricom mesto tam vlastni v priamej blizkosti vela pozemkov, mas tam 4 smery, a cyklistov zo vsetkych stran...
Reakcia na: S499.1023 #257826:
Platí všade, ale keďže tutok cestujúci niečo prikladal z čoho mu niečo stiahlo, o mobil sa očividne nejedná.
Reakcia na: 810zssk #257825:
A v mobile?
Reakcia na: cxivo #257821:
Máš električenku na dopravnej karte alebo bankovej? V IDS BK platia len električenky na dopravných kartách.
Reakcia na: cxivo #257816:
Normálne by to malo fungovať tak že vodič zadá cieľovú zastávku a po priložení karty pokladňa sama električenku prečíta a nič nezaúčtuje.

Samozrejme to že po 10 rokoch existencie IDS BK vodiči stále nie sú zaškolení tak aby vedeli cestujúcim poradiť s úplne základnými požiadavkami je fail...
Reakcia na: Joyki #257817:
Tak aj prve Os vlaky su odrieknute bez nahrady obojsmerne.
A to este neodisli rusnovodici s podanymi vypovedami + horúčavy sa rozbiehaju. Bude kolaps.
Reakcia na: Valec #257795:
ŽSR je s dodávaním GTFS ešte horšie, aj v 2023 mali dosť chybný dataset, a teraz v decembri ho pre istotu úplne prestali vydávať :'D
Reakcia na: samezzko #257818:
yeaaa, písalo to že 0.55€, priložím, a skutočne mi to stiahlo 😔
Reakcia na: Joyki #257817:
V Čechách by toto už bola celonárodná téma v médiach. U nás? Všimne si toho maximálne tak Šnídl z Nka, ktorý ešte 1/2 popletie a spraví medvediu službu. Ako pri tom probléme Gysev Desír v Petržalke.
Reakcia na: Joyki #257817:
Nás dnes ráno vyhodili ÖBB v Marcheggu s tým, že vlak ďalej do Viedne nejde. Nešlo nič, ani regionálny vlak z Marcheggu do Viedne. Všetko odrieknuté. Náhradná doprava žiadna, pričom problém trval už od polnoci (info sprievodca ZSSK). Nikto cestujúcim nepovedal, že za 2 minúty ide S1 cez Gänserndorf do Wien Liesing. Pár ľudí vrátane mňa prestúpilo (nutnosť prejsť cez podchod na iný perón), ale kopa ľudí ostala na peróne, kde vystúpili, a kukali na elektronickú tabuľu s odchodmi ako teľatá na nové vráta. Našťastie to v priebehu dňa stihli opraviť. Dôvod: Stellwerkstörung. V preklade porucha stavadla. Nejazdilo nič z Wien HBf po Raasdorf, ale nejazdilo ani nič z Raasdorfu po Marchegg (kde problém vraj nebol).
Reakcia na: cxivo #257816:
Staci si vypytat listok a prilozit elektricenku k citacke kariet
ZSSK dosahuje nové dno: odriekli posledny Os na S60 do BA aj z BA. Na infolinke odporucili zostať na stanici, a poprosit personal, aby ich nevyhodili z haly. V piatok vecer.
Rexy pocas dna bez nahrady zrušené.
Viete niekto poradiť, aké magické slová mám použiť, aby vodiči Arrivy pochopili, že mám električenku a že mi nemajú dávať platený lístok? 😭 Lebo už sa mi to stalo oba razy, čo som tento rok šla Arrivou v IDSku, vyzerá že obyčajné "Dobrý, už mám električenku, idem len na Bajkalskú" nestačí

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu
Dátum a čas príspevkov

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.