Reakcia na: david11 #257783:
Lenže to, že to vieš ty neznamená, že to vedia ostatní. Neviem to popravde ani ja, dopravný nadšenec človek diskutujúci na imhd.sk ktorý sa v tomto meste narodil a má relatívne prehľad z hlavy kadiaľ jednotlivé trasy vedú. A to sa stále bavíme o električkách kde je dokopy 5 a pol križovaní. Čo potom trolejbusy/autobusy? Čo taká náhodná teta čo pozná 3 ulice okolo svojho domu? Alebo turista ktorý je prvýkrát v tomto meste?Je naozaj taký problém mať namiesto šípky na tabuľke niečo viac informatívne keď už to tých ľudí cestou berie?
adamceeeek
mám otázku (nevšimol som si, že by sa to tu rozoberalo), že prečo sa dojazdové spoje neoznačujú číslom linky, ale len šípkou? Tiež som si všimol, že sa nikde v cestovných poriadkoch (cp.sk, UBIAN, apka IDS BK) neuvádzajú zastávky týchto spojov od poslednej zastávky typickej trasy danej linky.
Prečo tomu tak je? Aký to má význam, keď cestujúci nepozná ani všetky zastávky, ani číslo linky (teda trasu) daného spoja? Nebolo by logickejšie označovať tie spoje napr. takto? (Použijem príklad linky 71):
“71 Saleziáni > Depo Trnávka”
(Zastávku Saleziáni som ako príklad zvolil preto, keďže je to posledná zastávka typickej trasy linky 71, taktiež je to posledná zastávka vyznačovaná v spomínaných cestovných poriadkoch.)