Reakcia na: BA2301 #257701:
Každé železničné vozidlo musí mať vydané povolenie na uvedenie do prevádzky pre konkrétnu krajinu, v ktorej má jazdiť. Bez neho ide o nepovolenú prevádzku železničného vozidla. Neviem, čo je na tom nepochopiteľné, ak istý dopravca posiela na Slovensko svoje vozidlá, ktoré neboli povolené na prevádzku na Slovensku, že sa po preukázaní tohto pochybenia zakáže prevádzka týchto vozidiel na Slovensku. Na železnici je európska legislatíva nastavená tak, že sa povoľuje typ železničného vozidla a následne aj konkrétne vozidlá. Situácia v Petržalke je o niečo komplikovanejšia. Aby sa rakúski dopravcovia vyhli zvýšeným nákladom na schvaľovanie vozidla, tak si v minulosti nechali schváliť určitý počet vozidiel len na traťový úsek zo štátnej hranice do stanice Petržalka. Po roku 2020 sa zmenila európska legislatíva a zmenilo sa aj povoľovanie vozidiel. Od tohto momentu si rakúski dopravcovia nenechali schváliť žiadne nové vozidlo radu 4744/4746 pre prevádzku na Slovensku. Pritom GySEV sem posielal jednotky vyrobené v rokoch 2021 a 2022.
S499.1023