Reakcia na: 6503 #257664:
Za našich čias sa veci riešili ručne stručne. Nie som zástanca násilia, avšak ešte za socíku som zažil trstenicu a telocvikár nás nešetril keď sme zanadávali a disciplína bola. Dnes disciplína a slušnosť v spoločnosti chýba a takýchto darebákov som z električky vždy vyhodil veľmi rýchlo, nejeden krát mi chlapi pomohli a zastali si ma. Dovolím si povedať, že aj postavenie vodiča v spoločnosti malo väčšiu váhu v minulosti, dnes je vodič vnímaný ako nejaký sluha, o ktorého si každý môže obtrieť ústa, no túto kultúru trocha vytvoril aj béus, kde verejne rád vyhlasuje tvrdenia ako "budú vyvodené dôsledky, bude disciplinárne riešený, bude mu krátená výkonnostná zložka mzdy" a podobne. No a nehovoriac o kamerách, mobiloch, fotení, kamerovaní a ďalších kompromitujúcich zdrojoch materiálov, kde sa na konci dňa aj tak béus vodiča nezastane, lebo si dovolil urobiť poriadok. Vtedy nebol problém chytiť za bundu a vyraziť ho z voza, dnes sú takíto vagabundi viac v práve, ako tí slušní. Bohužiaľ. Nie nadarmo sa vytvoril pojem "dostal otcovskú" na prevychovanie. Na takýchto spratkov ako v tom autobuse sa slušnou rečou nedá, žiaľ..
6503
https://www.ta3.com/clanok/1053033/video-agresivny-cestujuci-v-bratislavskej-mhd-udieral-vodica-pastou-policia-uz-vytrznika-vypatrala-a-celi-obvineniu
Kokos, vcera som siel v 84 pred obedom z Dubravky do mesta. Po odchode z Patronky smer Dubova hluk, krik vo voze. Nejaky KKT zacal ebat do 2 ukrajinskych chalanov, nech vypadnu a ze ci su Rusi a ak ne, nech vypadnu zajazdy! Chlap 2m, maskacove oblecenie... Ludia uz panika, lebo fakt to vyzeralo zle. Ziadali sofera, aby to riesil. Na Dubovej ujo sofer siel pozriet, ale aj do neho ebal ten kkt rusky. No vyzeralo to zle.
Aj keby sa zavolala hliadka VB, tak pridu tak do 5 min. a to uz moze tiect krv. Totalna agresia bola... kopanie, buchanie. Nakoniec vystupil na Dubovej. Sofer este nechaval otvorene dvere - ludia mu vravia - ZAVRI TIE DVERE A CHOD! NA CO CAKAS? Nechapem ani ja co cakal - typek stal na zastavke uz. A najhorsie bolo, ze jedno male dievcatko z toho dostalo asi traumu. Uplne v soku zostalo, triaslo sa... mama aj dalsi ju ukludnovali, ale nedarilo sa.
Rozmyslam nosit nejaky silny kaser a okamzite pouzit voci takymto. Je tam riziko ciastocneho zasahu cestujucich, ale prudovy kaser do papule by mohol zabrat. Asi to ma DPB na zazname z vozidla (neviem ako dlho sa to uchovava), tak ale som realista...