Reakcia na: S499.1023 #257082:
Neviem ako on, ale ja som pred Covidom ked som este byval na DD cestoval od zastavky Dlhe Diely na zastavku Tuhovska. V idealnom pripade mi to trvalo MHD (neratam cestu na zastavku a cestu zo zastavky, co pridalo cca 10-15 minut) 55 az 60 minut. Ak som nestihol prestup kludne aj 1:15. Cize ak sa "vsetko pokazilo" cesta aj s pesim presunom mi mohla trvat aj 1:30. A to nehovorim este o tom, ze L4 byvala casto tak plna, ze som od Molecovej casto az po Polus musel stat, co sa mi raz vypomstilo ze som omdlel v elektricke, ked nesla poriadne klima v lete.A teraz ked si zoberiem auto, s nim som bol v praci do 20 az 30 minut, vzdy mam istotu ze sedim, na nikoho sa netlacim, klimu alebo vetranie/vykurovanie mam podla seba, a vdaka Waze viem trasu zoptimalizovat operativne ak je niekde mega pruser.
Ike
1. Ok, na Jasovskej asi raz PAAS bude, čo je v princípe 98 % dní výhoda. Situácií, kde nenájdeš miesto na parkovanie a budeš musieť parkovať v inej zóne za zdrvujúcich 6 € na noc bude možno 5x do roka. Nehovoriac o tom, že čím ďalej od centra tým väčšie zóny sú.
2. Ale pracuješ 13 km od Jasovskej a neprezradil si kde. Spravil som si rádius 13 km od Jasovskej a poďme sa pozrieť na to, ktoré časti Bratislavy to zasahuje.
Devín - úplný koniec Dúbravky pri Dubrawii - úplný koniec Lamača pri Lidli - stará časť Rače - OC Vajnoria.
Nič z týchto častí PAAS dnes nemá a najbližšie PAAS zóny sú v tarife D (0,50 € / hodina) a spoplatnené v noci, čiže ak by sa zóny rozšírili a ty zostal v práci po 18:00 zaplatíš doslova zdrvujúcich 50 centov.
Ale chápem, teraz mi dáš nejaký príklad "kamaráta", ktorý vozí guľatinu do lesov nad Račou a pracuje zásadne nočné a má rodinu v Ketelci a škôlku v Devínskom jazere....