Reakcia na: 810zssk #257003:
Som prekvapený, že sa to pýtaš práve ty. Odpoviem ti: výrazne sa ti redukuje logistika s ceninami a keďže automatov je v Ostrave dokopy ~20 a len na denné lístky, tak výrazne vieš znížiť frekvenciu údržbu automatov - šetrenie na strane osobných nákladov. Len pre zaujímavosť, v Bratislave sú (alebo minimálne boli) automaty, ktoré boli stratové; teda obsluha automatu stála viac ako hodnota, ktorú automat vyzbieral, alebo inak, ak by automat neexistoval a jeho zákazníci by išli na čierno (bez pokuty), DPB by mal menšie náklady.
.
Ike
a) ísť peši alebo MHD, berúc do úvahy, že sa bavíme o 5 uliciach,
b) tie 2-3 € proste zaplatiť (predpokladám, že ak má rodina veľa návštev, má návštevnícku kartu)?
Nerozumiem úplne tomu, prečo ľudia, ktorí sú schopné minúť peniaze na rôzne blbosti, majú zrazu problém zaplatiť tretinu lacného obeda v kantíne za pohodlné parkovanie.