Podla mna to cele zakape na tom, ze nebude toho, kto by to dotoval. Mozno preto AUT budu chciet co najdlhsiu cestu v BA (po South Park/Janikov dvor alebo Ferencov most/lunapark), aby im to platil aj BSK/BA.
Nechávať ľudí prestupovať v poli na Neste by bol vrchol idiotizmu, aj keď v DPB takéto hluposti majú radi. To by oveľa väčší zmysel dávalo predĺžiť L80. A keď už samostatná linka tak aspoň po Slovenskú technickú normu Petržalka. Tiež je otázne či by úrady povolili použitie cesty medzi Nestom a Kittsee kde je dnes zákaz vjazdu okrem bicyklov.
Ale keďže sa spomína električka bude to niečo iné (môj tip by bol z Južného mesta cez Jarovce, ale tam nesedí to poradie obcí čo uvádzaš).
Ok, lebo som to nevidel v clankoch. Je k timu aj nejaky detail? Lebo ta mapa je nakreslena vyskovene zle. Mi dava logiku trasa Prell-Edelstal-Berg-Kittsee-Nesto a otocka na 80, ale to si snicke asi nepustia na tu cestu. Alt Prell-Edelstal-Berg-Kittsee-Jarovce-Jasovska, ale to je o dost km viac.
A ked chcu z Edelstalu najprv do Kittsee a potom do Bergu a niekde pod Stary most (ked vravia o eline), tak to nebude platit asi nikto, to je asi este vacsi kopec km.
Paráda. Častejšie ako metro, ranný interval 2 minúty sa do konca školského roka tak pomaličky, latentne zmení na 4 minúty... a od júla už ktorá redukcia?
myslim ze este jeden dost podstatny rozdiel tam je - v pripade zrusenej zastavky a snahy o jej obnovu bude musiet ta nova uz splnat vsetky sucasne poziadavky tak ako ked sa buduje nova, kdezto pokial je len neobsluhovana a jej obsluha sa obnovi, tak moze +- ostat v takom stave ako bola...
nuz a prakticke dosledky - novu zastavku je castokrat nemozne vybudovat ci uz kvoli majetkovym pomerom okolo alebo len vysokym nakladom na vsetko toto vyzadujuce a tak ak je nejaka pravdepodobnost ze sa v danej lokalite bude obsluha dakedy obnovovat (staci kvoli par ludom denne a o 10 rokov) tak je vyrazne efektivnejsie nechat tam tu dlhodobo neobsluhovanu zastavku....
No rozdiel je presne taký, ako som písal nižšie - napr. zastávka Bernolákovo, Kaštieľ existuje, len nie je obsluhovaná, čiže ak si niekto zmyslí, že tam od zajtra niečo bude zastavovať, tak je to možné. Senec, Bažantnica je zrušená, takže ak by sa náhodou objavil developer, ktorý by ten opustený areál prerobil na bývanie a chcel by tam zastávku, musel by sa rozbehnúť proces zriadenia novej zastávky.
Tak zrejme tam bude odlišný prístup objednávateľov.
Zmeniť zobrazenie
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.
triskaidekafobia