Reakcia na: bobitwo #256696:
Tak si vezmime korunovačné slávnosti. Tie v minulosti obmedzili na pár minút MHD, keď sa sprievod presúval napr. cez Župné námestie. Obmedzenie asi 5 minút. To je obmedzenie, ktoré mi vôbec ako cestujúcemu nevadí. Maximálne sa zdržím. Ak niekde musím byť (napr. na stanici aby som chytil vlak), tak si cestu neplánujem tak, by som prišiel 5 minút pred odchodom vlaku, ale dávam si rezervu. Práve pre rôzne nepredvídateľné zdržania, ktoré môžu nastať. Väčšinou som viac ako 20 minút pred odjazdom na stanici, lebo spravidla problémy nie sú. Ale ak by bolo niekde zdržanie 5 alebo 10 minút, tak vlak stále stihnem.Je rozdiel kvôli kultúrnej akcii obmedziť dopravu na 5 alebo 10 minút a rozdrbať kvôli nejakému behu celú MHD v centre mesta, vrátane nosného systému, na pol dňa, ak nie dlhšie.
(a o cene strateneho casu sa s tebou ani nezacinam bavit....)
si
a ked chces mapku, tu mas jednu....
https://imhd.sk/ba/media/gn/00297257
(je to z nejakeho behu pred 3ma rokmi, prvy vysledok vo vyhladavani.... najdes urcite viacej, nechce sa mi stracat s tebou tolko casu)
nechce sa mi ist mesto po meste a overovat si, ale minimalne vacsina z tych vacsich miest ma myslim tu "hlavnu" siet verejnej dopravy kdesi pod zemou (metro) a teda dopad na fungovanie VHD nie je zdaleka tak dramaticky....