Reakcia na: bobitwo #256684:
ja poukazujem na to, ze dopravne obmedzenia vo verejnej doprave ktore su napriklad na vinobraniach ktorymi sa zvyknes ohanat alebo aj teraz si vsimne tak mozno percento vsetkych cestujucich vo verejnej doprave (tykaju sa len relativne obmedzeneho/maleho mnozstva obyvatelov), kdezto "tvoje" behy a z nich vyplyvajuce obmedzenia roznym sposobom priamo ovplyvnia vyrazne vacsi podiel z prepravenych osob vo VHD, maju teda vacsi dosaha ked chces mapku, tu mas jednu....
https://imhd.sk/ba/media/gn/00297257
(je to z nejakeho behu pred 3ma rokmi, prvy vysledok vo vyhladavani.... najdes urcite viacej, nechce sa mi stracat s tebou tolko casu)
nechce sa mi ist mesto po meste a overovat si, ale minimalne vacsina z tych vacsich miest ma myslim tu "hlavnu" siet verejnej dopravy kdesi pod zemou (metro) a teda dopad na fungovanie VHD nie je zdaleka tak dramaticky....
bobitwo
To je to, čo chceme? Mať mŕtve mesto bez atrakcií?
A ešte raz, len som sa spýtal, prečo sa práve hromadné akcie pre tisíce ľudí musia rušiť, prečo nie niečo iné?
Obmedzenia v doprave pre podobné akcie sa konajú všade vo svete a vždy sú organizované v časoch, keď cestuje najmenej ľudí, teda v nedeľu do obeda. Sú to veci, na ktoré chodia tisíce ľudí, aj zo zahraničia.
Kedysi bola Bratislava inline, že v piatok to myslím bolo cez prázdniny, sa dalo korčuľovať za doprovodu polície po cestách. Asi hodinová akcia, kde bolo bežne cez 200-400 ľudí. Zrušené, lebo sa šetrí a čas blbcov sa sťažovala, že to blokuje MHD. Bratislava mala kedysi kultúrne leto. Koncerty zadarmo pre ľudí piatok večer a cez víkend na Hlavnom námestí a v okolí. Zrušené, lebo pár ľudom to vadí a chcú mať ticho ako na kopaniciach. Bratislava mala kedysi Silvestrovský program. Nie je nič. Prečo? Lebo zase pár jedincom to vadí, tak nemá Bratislava silvestrovský program. Letné terasy, čo ľudom vadia, o 20:30 ťa začínajú vyhadzovať preč ako prašivého psa. Prečo? Lebo ľudia čakajú, že v centre mesta bude ticho ako na kopaniciach. Takto sa dá ísť ďalej.
2/ Národný beh Devín - Bratislava, Bratislavský maratón, Night run a podobne robia reklamu mestu tak isto, dokonca oveľa väčšiu, ako historické vozidlá. Žiješ v meste a to potrebuje mať aktivity pre rôzne skupiny obyvateľov.