Reakcia na: upravovač fotiek #255829:
Dole si písal, že nechápeme historický kontext, no tentoraz ho nechápeš asi Ty. V 80. rokoch bola neprestupná tarifa, čiže mať systém liniek odvšadiaľ všade dávalo zmysel. To, že už vtedy mohli namiesto pridávania liniek zmeniť tarifu na prestupnú a vystačili by si s električkami od 1 do 9 už teraz nezmeníme. Takže prečíslovanie trolejbusov bolo vtedy nutné a rozhodli sa tak, ako sa rozhodli. Prečíslovať trolejbusy z radu 2xx do radu 20 - 99 bola kravina, za tým si stojím.
MatejBA
Preco sa namiesto 200 pre Zahorie nepouzilo 300? 400? 800? 900? Preco zrovna 200? Preco 64 liniek ma mat 799 ciselnych rad, kym Bratislava s 90 linkami "iba" 199 volnych cisiel? A preco Madarsko ma 800 ked tam nic nejazdi a Rakusko ma 900 ked tam ide az 1 linka? Preco rad 200 pre trolejbusy tak vadil, ale nevadi, ze regionalnych liniek 2xx je menej ako sa v case "najvacsej" slavy pouzivali na trolejbusoch v Bratislave (tusim 221 bol najvyssi)).