Reakcia na: N/A #249556:
No môže, zákon mu to povoľuje. Ja sa tu nesporím o tom či to dáva zmysel, len vysvetľujem aký je právny stav. To že niekde je zákaz vjazdu nad napr. 40 ton neznamená že keď tam vojde vozidlo ktoré váži 40,1 tony, tak sa automaticky prepadne.
N/A
"(6) Ak ide o električkovú dráhu alebo o trolejbusovú dráhu, ktorá používa cestnú komunikáciu, úrovňový styk dráhy a cestnej komunikácie sa neoznačuje ani nezabezpečuje. Ak ide o spoločnú prevádzku električkovej dráhy alebo trolejbusovej dráhy a cestnej premávky, vzťahujú sa na ich prevádzku aj pravidlá cestnej premávky"
351/2010
(4)
Na jazdu električkových vlakov a trolejbusových vlakov, ak je dráha vedená po pozemnej komunikácii, sa vzťahujú aj ustanovenia osobitných predpisov
Už len to, že 30/2020 hovorí o električke a trolejbuse a dráhová legislatíva o električkovom vlaku a trolejbusovom vlaku je zmätok.