Reakcia na: fobust #24208:
Hej, to by bolo presne ono
Smutne...
Keby to niekomu vadilo, čo tak požičiať si výraz od východných susedov "platforma"? '-) Kedysi sa to vraj používalo aj v SK a podľa slovníka cudzích slov je to zastaralý výraz pre pomenovanie plošiny.
tr3mp
- Já chci jet tramvají - říká bratranec Jóna z venkova
- Na splašený kravě si jel? - ptám se ho
- Jel - připustil Jóna
- Tak vidíš, to máš stejný, akorát se míň mačkáš