J: neviem ci Ti uz niekto odpovedal. Odpisy su vec uctovna a danova. Investicny majetok nejde hned do danovych nakladov, ale odpisuje sa. Uctovne odpisy maju verne odrazat znehodnocovanie majetku. Do vysky odpisov potom moze podnik investovat bez toho, aby platil vacsie dane. Keby DPB vlastnil vozidla, musel by ich odpisovat => mal by vyssie uctovne naklady => este vyssiu stratu.
Pri vyrovnanom hospodareni by okrem dotacii mohol vyuzit aj odpisy. Lenze ked nie su loova, su odpisy nanic.
Pri vyrovnanom hospodareni by okrem dotacii mohol vyuzit aj odpisy. Lenze ked nie su loova, su odpisy nanic.
J
Asi si stiahnem CP týchto liniek a skúsim vytvoriť nejaké lepšie odchody. Hádam by to mohli použiť, keď už im sa to nechce prerábať.