Reakcia na: Peon #216153:
Ha, vyhľadal som si tú môj príspevok #166459 zo 17. 5. 2011. Kopírujem sem odtiaľ fail, ktorý tam bol ? : "Kvôli rozdielnym názvom zastávok si napr. cez prac. dni poobede človek vyhľadá na http://bid.cp.sk spojenie z Vajnor do Chorvátskeho Grobu vždy iba jedným z dopravcov (podľa toho, ktoré názvy zastávok zvolí). Vyhľadávač nezohľadňuje, že je to jedna, teda tá istá zastávka!! Dva príklady:
Slovak Lines: Bratislava,Vajnory,MiÚ
Pre 630-ku je to: MiÚ Vajnory
Slovak Lines: Chorvátsky Grob,,nám.
Pre 630-ku je to: Chorvátsky Grob"
Ako tak ešte pozerám v histórii, tak bid.cp.sk malo obrovský význam v čase, keď zlé zlé zlé imhd.sk za kritiku DPB prestávalo dostávať dáta na CP (už neviem za koho vedenia - tuším Záhradníka?) a práve odtiaľ sme sa dozvedali nové CP. ? Teda vlastne aj z www.cp.sk z časti "Mestská hromadná doprava, Bratislava", ktorá existuje aj teraz: http://cp.atlas.sk/bratislava
Z môjho príspevku #166387 zo 16. 5. 2011 vyberám informáciu, ktorá nestratila na aktuálnosti. Ani dnes na www.cp.sk nenájdete spojenie do Rajky. Dá sa to nasledujúcim spôsobom:
"Dokonca nie je tam ani 801-ka ani 901-ka! Teda oni sú aspoň v časti MHD Bratislava, resp. na http://bid.cp.sk , čo nie každého napadne to tam hľadať - veď to nie sú linky MHD!!! Nedokáže to tam nájsť spojenie napr. Bratislava - Rajka, ale jedine podľa zastávok!! Teda napr. Ekonomická univerzita - Rajka (ešte, že jedna zo zastávok v Rajke sa volá prosto Rajka)."
Bolo to obdobie keď linka dopravcu Blaguss z Bratislavy do Viedne zrazu zmizla z cp.sk Neskôr tam našťastie bola vrátená.
Peon
Dufam, ze to bude podobne ako v CG Transit alebo appke imhd.sk off-line, teda moznost stiahnutia CP do smartfonu a ich aktualizacie aj cez Wifi.
A dufam, ze moznost zakupenia cestovnych listkov bude v mobilnej aplikacii umoznena aj priamo platobnymi kartami cez internet (VISA, MasterCard) tak ako to maju vo Viedni - tam sa da dokonca platit aj cez PayPal. A tiez dufam, ze to bude aj cez ePlatby spolupracujucich bank a ze ich bude co najviac. Teda dufam, ze to nebude ako v IDS JMK - Poseidon [a sejf.cz] kde si treba do mobilnej aplikacie najskor navysit kredit - keby aspon Cesi mali konecne eura, to by bolo pre turistov jednoduchsie...
A dufam, ze za sucasnych obchodnych podmienok sa nebudu dalej rozsirovat SMS listky, lebo na ukor dopravcov na tom prilis zarabaju mobilni operatori spolu s tzv. agregatormi...