Myslel som si, že bude chyba u SL, ale radšej som sa opýtal. Vďaka za odpoveď. Ak by mal 4-zónový lístok, v čase nástupu by mal ešte dosť času na cestu do Rovinky a autobus by stál v zápche, tak je potrebné si označiť nový? SMS-lístok platí tiež na cestu do Rovinky?
Vodičovi nech vysvetlí že na lístku sú označovačom vyrazené číslo zóny a čas, takže si je ľahko možno overiť, do kedy je platný a na aké zóny. A keby vodič robil problémy treba sa naňho sťažovať u SL.
To co mu vodic tvrdi je uplny nezmysel. Samozrejme ze ak ma platny cestovny listok na prislusny pocet zon (4-zonovy na cestu do Rovinky staci), tak ho normalne na cestu pouzit moze. Kedze prestupuje z MHD, tak listok uz ma oznaceny a oznacenie v primestskom buse uz neprebieha. Ak chce cestu zacat v primestskom autobuse (napriklad cestuje smerom z Rovinky do BA), aj tam je mozne oznacenie vopred zakupeneho listka - ak nahodou chyba oznacovac, vodic je v zmysle PP IDS BK povinny listok oznacit rucne, alebo umoznit bezplatnu prepravu.
Bohuzial, Slovak Lines dlhodobo a konzistentne absolutne zlyhava v skoleni svojich vodicov. V pripade potrebov sa na nich treba obratit a pozadovat vratenie neopravne vybrameho cestovneho, kedze cestujuci uz platny listok mal.
chcel by som sa opýtať, ako je to s cestovaním do Rovinky v rámci IDS? Kolega odtiaľ denne dochádza a využíva lístky a nie električenku. Tvrdil, že klasický lístok mu z MHD v Slovak Lines neuznajú (4-zónový), pretože vodič tvrdí, že si nemá ako overiť platnosť lístka resp. nie je možné si vraj oraziť lístok v autobuse (s tým nemám skúsenosti, využíval som len električenku v SL). Vzhľadom na to, že Rovinka je súčasťou IDS sa mi to nezdá. Ako to vlastne je?
3 MHD? Hm, to by som aj ja chcel vidiet ?
Mimochodom: "mhd" nema kridla, nemoze preletiet ponad zapchu. A semafory sa tiez neriadia podla "mhd". A ani na zastavkach ziaden dispecer nekontroluje, aby do "mhd" nastupil vzdy ten isty pocet ludi...
ohladom vypravneho poradia - nemusia to byt hned Vianoce, aby ste zazili ukaz 3 rovnake linky za sebou. Prva zastavi, dalsie dve nie, lebo su az na vodica absoluten prazdne.. problem je toto zdokumentovat, lebo 3 mhd sa na beznu fotografiu ani nezmestia..
Tak zámer bol zmeniť to čo najskôr (však cena 1,30 € bola už omylom aj v jednej verzii Tarify), ale čo ja viem, tak problém bol v dohodách s operátormi. Zrejme sa im to podarilo dotiahnuť až na záver marca a zas mesiac čakať na uvedenie do praxe... stojí nemalé €.
Divne sa mi zda, ze zase as usually informuju "vopred" . Od zaciatku mi bolo jasne, ze SMS listok pojde hore . Tu cenu si len tak dnes niekto zmyslel, schvalil ? ?
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.
Error 0x007
Minule som bol na Kamennom, chcel som kupit PCL, automat vobec nereagoval na prilozenie karty ?