Reakcia na: Solider #211799:
Máte aj nemáte pravdu. Súhlasím s návrhom, aby vodič za jednu službu vystriedal viacero vozov, ak by sa toto zrealizovalo (u nás podľa mňa nereálne), o to väčšiu motiváciu by som mal nastúpiť do DPB. Súhlasím aj s tým, že profesia vodiča MHD je medzi verejnosťou dnes neuveriteľne zaznávaná, stačí si prečítať rôzne diskusné fóra, či sociálne siete. Popravde, neviem o inej tak zodpovednej a rizikovej profesii, ktorá je súčasne tak verejnosťou opovrhovaná ako práca vodiča MHD v Bratislave.Na druhej strane nesúhlasím, že vodiči chodia do roboty ako z paradajkovej brigády. Čo sa týka uniforiem, ak by teda mali sa opäť v BA povinne zaviesť, tak ja som za to, aby vodiči dostali aj reprezentatívne uniformy a nie tie škaredé aké majú doteraz. T.j. aby mali počas zimy košele a vesty s logom DPB, k tomu kravata, pohodlné nohavice a nie šušťákovú bundu. Ženy vodičky by zase mohli mať miesto kravát šatky. A počas leta, horúčav, by vodiči mohli nosiť biele polkošele, bez kravát, aby ich to nedráždilo a nerobilo im zle. Takto som ja chcel jazdiť, keď som mal nastúpiť do DPB, čím som chcel nielen robiť dobré meno Dopr. podniku, ale aj dať najavo, že si túto profesiu vážim a som vďačný, že môžem byť jej súčasťou. Preto si myslím, že k takémuto kroku by sa mal DPB raz odhodlať, ale v našich podmienkach tomu neverím.
Lebo henten "argument" nie ze nie je dobry argument, ono to ani neni argument.
Peon
Na 801 dnes bola 3410. V akustickom hlásení zastávok ma prekvapilo: "Nasleduje zastávka Štátna hranica Rusovce, zastávka je na znamenie." Neviem o tom žeby taká zastávka existovala...
Pri MOL to hlási: "Konečná zastávka, prosím vystúpte." To je však priebežná konečná, a teda cestujúci tam nemusia vystúpiť... No a v Rajke to zobrazuje nejakú zónu 820, ale veď Rajka nebola zaradená do IDS BK a ani Maďari tam nemajú svoj IDS pokiaľ viem...
Zastávky v Rajke to hlási po starom a veru neviem či boli naozaj premenované... Podľa terčíkov majú pôvodné názvy, ale podľa nových CP maďarských vnútroštátnych liniek majú už nové názvy.
Zaujímavé, že DPB vôbec neinformoval o premiestnení dvoch zo štyroch zastávok v Rajke. Konkrétne zastávka Calida kötöde (po novom Szabadság tér) bola od "modrého domu" kde bol pred pár mesiacmi ešte nejaký obchod premiestnená približne oproti potravinám COOP Mini a v oboch smeroch je aj zastávkový prístrešok (na fotke).
No a zastávka Gépjavító (po novom Véradópark) bola premiestnená bližšie k hlavnej ceste a železničnej trati - tiež v oboch smeroch pribudol presklený zastávkový prístrešok. Po pôvodných zastávkach nezostala stopa = aj CP 801-ky sú na nových zastávkach.
Na CP maďarských liniek som si všimol, že dopravca Kisalfold Volán bol pravdepodobne premenovaný na Enykk www.enykk.hu