Len tak mimochodom, kto vymýšľa a schvaľuje takéto CP? Lebo prejsť z letiska na ASMN za 4 minúty možno stihne vrtuľník, ale určite nie bus, ani keby mal všade zelenú a na ceste by neboli žiadne autá.
Až teraz som si všimol, že linka 23 má po poslednej zmene (v poobedňajšej špičke zhoršený interval z 20 na 30 minút) rovnaký CP ako cez školský rok. V praxi to znamená, že aj cez prázdniny ide v rannej špičke každých 20 minút - predošlé prázdniny išla aj ráno každých 30 minút.
Keďže Diskusia v sekcii Transport na imhd je dosť "mŕtva", tak dovolím sa spýtať tu šotoušov aj pamätníkov:
Približne kedy naposledy premávali autobusy aj cez víkend do miestnej časti Rozbehy, ktorá patrí pod obec Cerová? Je tam niekoľko domov, aj z hľadiska pešej turistiky je to pomerne atraktívne miesto.
3 km do centrálnej časti obce Cerová nevedie žiadny chodník, iba úzka cesta! Ako to miestni prežívajú?
Pre porovnanie, aj miestna časť Majdánske (príp. Majdán), ktorá patrí pod Horné Orešany sa nachádza v Trnavskom kraji, tiež tam jazdia autobusy SAD Trnava, ale tam je doprava zabezpečená aj cez víkendy. V čom sú Rozbehy horšie ako Majdánske?
Z Majdánskeho sa dá ísť pešo do Horných Orešian po poľnej ceste okolo priehrady a cez les to nie je nejak strašne ďaleko ani do obce Dolné Orešany a do obce Lošonec.
UniCredit má prepaid BMK bez potreby otvorenia bežného účtu. Ročný poplatok je myslím okolo 3€ a dokážeš vďaka zľave na električenke ročne ušetriť cca 13€, čiže by si bol 10€ v pluse + ďalšie zľavy, ktoré ti karta ponúka.
Zmeniť zobrazenie
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.
TomJ
Autom to vyhadzuje 12 min, čiže trikrát toľko ako by to malo trvať tomu busu.