Reakcia na: Peon #208525:
Inak ak chce ísť človek neplánovane linkou 37 z Marianky z tých zastávok kde nie je automat na cestovné lístky a nemá PCL pre zónu 215, tak keďže vodič nepredáva lístky, tak čo má cestujúciurobiť?! Nechápem prečo sa ani SMS lístok nemôže použiť pri cestovaní do / z Marianky...
Peon
On je Rakúšan alebo Slovák? Tá stanica sa nachádza doslova zopár metrov od štátnej hranice - vidno to na mape aj na mojej fotke v prílohe tohto príspevku. Prešiel okolo neho aj výpravca OBB akoby nič. Vygooglil som iba z diskusie na SME z mája 2015:
Madeni: "Na zastavke Kittsee funguje uz dlhsiu dobu bezdomovec, ktory tam zoskupuje neskutocne mnozstvo tasiek s neidentifikovatelnym obsahom. Neviem, ci si ho tam udrziavaju ako lokalnu raritu, ale pred tyzdnom jeho naskrackovane veci zaberali 3/4 nastupista."
marla: "Ten tam uz byva pomaly rok, davali mu uz aj ubytovanie za 100eur mesacne kde by mohol mat aj vsetky svoje "poklady" ktore si zbiera po okoli a hromadi na nastupisti, ale on nechce. A podla vsetkeho nemaju ziaden ucinny zakon aby ho odtial dostali. Smiesne a smutne zaroven ... a ta kopa haraburdia rastie zo dna na den viac a viac ..."
Železničná stanica v Kittsee sa nachádza takmer na Slovensku.